הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

גשר מיוחד להולכי רגל יוקם מעל מפגש 8 המסילות המסוכן בלוד
חדשות

גשר מיוחד להולכי רגל יוקם מעל מפגש 8 המסילות המסוכן בלוד

בסיור באזור מפגש 8 המסילות, ראש העיר עם בכירי הרכבת והעירייה ותושבים

הדמיית הגשר המיוחד להולכי הרגל שבנייתו תסתיים בתוך כשנה

מאות רכבות חולפות מידי יום במפגש 8 המסילות בכניסה לשכונת הרכבת. בשעות היום, אחת לכמה דקות חולפת שם רכבת. המחסומים יורדים, לא פעם לדקות ארוכות. לצד המכוניות שנאלצות להמתין, עומדים ומחכים גם הולכי הרגל, לעיתים במשך דקות ארוכות. לילדים שממתינים, אין כידוע סבלנות, לא אחת הם חוצים את המסילות גם לאחר שהמחסום ירד, ומסכנים את חייהם.

למרבה הצער, תאונות רבות נגרמו במקום, כך היה גם לפני כשבועיים, כאשר רכבת פגעה קשה ברכב שניסה לחצות את מסילת הרכבת שלא כחוק ובניגוד לאמצעי הזהירות. מיותר לציין כי נוסעי הרכב נפגעו באורח קשה וסבלו מפגיעות רב מערכתיות.

במשך השנים דרשה עיריית לוד מרכבת ישראל וממשרד התחבורה לקדם פתרון ולהסדיר את המפגש המסוכן. בשבוע שעבר קיים ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, סיור דחוף בשכונת הרכבת בעקבות התאונה הקשה שארעה במפגש 8 המסילות. במפגש השתתפו בכירי הרכבת, העירייה ותושבים.

"ראינו במו עינינו כיצד מאות תלמידים חוצים את המסילות לאחר שירד המחסום" סיפר ראש העיר, "סיכמנו על מספר צעדים להגברת הבטיחות ובין היתר קידום ההליכים להקמת הגשר המיוחד להולכי רגל שיכלול דרגנועים ומעליות בעלות של 25 מיליון ש"ח שיאפשרו לתושבים לחצות בבטחה ובנינוחות מצד לצד. בנייתו של הגשר תסתיים בע"ה תוך שנה".

"בנוסף נקדם ביחד עם הנהלת התיכון, התלמידים ועובדי הרכבת משמרות זהירות בדרכים שימנעו מילדים לחצות את המסילות באדום, וכן נעמיק את ההסברה בקרב התלמידים בנושא חצייה נכונה ובטוחה ובטיפוח המודעות לבטיחות בקרבת הרכבת. אינשאללה יהיה טוב!" אמר לסיום רביבו.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום