הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

בוסתן קהילתי חדש בגני יער בלוד
חדשות

בוסתן קהילתי חדש בגני יער בלוד

 

חברי הפורום השכונתי בגני יער, שותפים ופעילים בהקמת הבוסתן הקהילתי החדש

 

הבוסתן בשלבי הקמה, בקרוב ייהנו הכל מתנובת הבוסתן- פרחיו ופירותיו

 

בחודשים האחרונים החל לקום לו אט אט בוסתן קהילתי בשכונת גני יער. את הבוסתן מקימים העירייה, היחידה הסביבתית ורשת המתנ"סים, בתמיכת משרד החקלאות, כאשר השותפים העיקריים כמובן הם תושבים, חברי הפורום השכונתי ופעילים נוספים, אשר לוקחים חלק נכבד בתכנון ובהקמה עצמה- הם מגיעים לפעילויות ובונים בשטח מאפס, ויוצרים עמדות ישיבה וערוגות בשימוש חוזר, בהדרכתו של ארז שריג. בתום שלבי ההקמה, ניתן יהיה לראות בהמשך גם את תנובת הבוסתן- פרחיו ופירותיו. בבוסתן מתוכננים גם מתחם ישיבה למפגשים ופעילויות קהילתיות, וגם חלקות לחקלאות וצמחייה בהן ניתן לעבד את הקרקע ולגדל צמחים וירקות.

בתחילת הפרויקט יצאו הפעילים לסיור בגינות קהילתיות בת"א לקבל רעיונות ו"לפתוח את התיאבון", וכעת מגשימים את החזון בשכונה.

"כל הכבוד לפורום השכונתי הפעיל ולכל המשתתפים שהופכים את השכונה לאזור נעים, פעיל, מהנה ופורה. ישר כוח!" אמרה ליהיא גלעד,  רכזת חינוך סביבתי ביחידה בסביבתית של עיריית לוד, "מחקרים רבים מוכיחים כי פעילויות גינון (שתילה, טיפוח וכיו"ב) ובעיקר השתתפות בגינון קהילתי מועילות רבות לאיכות החיים, מעלות את רמת האושר ומשפרות את המצב הבריאותי."

עיריית לוד ורשת המתנ"סים מזמינים אתכם לקחת חלק בפעילויות, להתגבש וליהנות.

המעוניינים בהשתתפות בפעילויות בבוסתן מוזמנים ליצור קשר עם הנהלת מתנ"ס גני יער בטלפון 073-2085930 או עם רכזת החינוך הסביבתי במייל: leeheeg@lod.muni.il

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום