הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

נחתם הסכם שיקדם את תכנית ניר צבי בלוד
חדשות

נחתם הסכם שיקדם את תכנית ניר צבי בלוד

ההסכם יאפשר העברת שטחים מהמועצה האזורית עמק לוד אל העיר לוד ויקדם את התכנית להקמת 11,000 יח"ד חדשות בלוד

הדמית שכונת ניר צבי במסגרת הסכם הגג האסטרטגי

תכנית ניר צבי בהמשך לשכונת גני אביב ובמרכזה כביש 200

גני אביב על רקע השטחים העצומים להקמת תכנית ניר צבי

ההסכם שנחתם בין  ראש העיר לוד עו"ד יאיר רביבו ובין ראש מועצת עמק לוד דוד יפרח, יאפשר הקמת 11,000 יח"ד בלוד עבור זוגות צעירים ומשפרי דיור מלוד ומכל גוש דן, במסגרת הסכם הגג עליו חתמה לוד עם הממשלה לפני  מספר חודשים. חברת דירה להשכיר בראשות עוזי לוי, הגורם שהניע את הסכם הגג לוד, מובילה כעת את תכנון המתחם. בתמורה על העברת השטח מהמועצה האזורית עמק לוד אל העיר לוד, יתאפשר למושב ניר צבי לבצע הרחבה עליה יוקמו 180 יח"ד חדשות.

על פי ההסכם שנחתם יוכנסו שינויים והתאמות בתכנון התכנית ויוסרו ההתנגדויות של מועצה אזורית עמק לוד לתכנית המדוברת.

המועצה האזורית עמק לוד תתמוך בהעברת שטח התכנית לשטחה המוניציפלי של העיר לוד ובכך תתאפשר הקמה מהירה של יחידות הדיור המוצעות בתכנית ומימוש הסכם הגג של לוד, שעתיד להיטיב עם כלל תושבי האזור, הוותיקים והחדשים.

ראש עיריית לוד, עו"ד יאיר רביבו, בירך על ההסכם ואמר כי הסכם הגג לוד הוא הסכם היסטורי שיהפוך את לוד לעיר מובילה שתיתן מענה משמעותי למשבר הדיור, בלב אזורי הביקוש. ההסכם מצעיד את לוד לעבר שיקומה והפיכתה לעיר מובילה בישראל ומוכיח שבהקרבה והבנה הדדית יכולות גם העיר לוד וגם המועצה האזורית עמק לוד להשיג הרבה יותר.

ההסכם  יכפיל את מספר בתי האב בלוד לכ 40,000 בתי אב. ייחודו של ההסכם נובע לא רק מגודלו חסר התקדים אלא גם מהיקף המשאבים האדיר שיושקע בעיר הישנה. לצד תוספת השטחים ויחידות הדיור באזורים החדשים. לוד תזכה להשקעה ממשלתית בסכומים שלא ידעה מימיה".

ההסכם כולל שיווק  20,000 יח"ד, 3,000 מתוכן בעיר הוותיקה, עוד 3,000 יחידות דיור באמצעות מיזמים של התחדשות עירונית שתזכה לתאוצה וכ 14000 יח"ד בשטחים שיצורפו לעיר לוד מהמושבים בן שמן וניר צבי.

ראש מועצת עמק לוד, דוד יפרח, מסר כי: "ההסכם התקדימי בין המועצה האזורית עמק לוד ובין עיריית לוד הושג לאחר מו"מ ארוך וענייני ומתוך הכרה בצרכים של האחר לטובת כל הצדדים. אנחנו פועלים בשיתוף פעולה הדור עם תושבי ניר צבי ונפעל ונדאג לכך שכל העקרונות עליהם הוסכם יאושרו במוסדות התכנון ויביאו בשורה של ממש לפיתוח היישוב ולשיפור איכות חיי תושביו. בנוסף, תהנה המועצה מהגדלת הכנסותיה כחלק מתוכנית הפיתוח לה היא שותפה והכוללת הקמת אזור תעסוקה ומסחר עם העיר לוד. דבר אשר יתרום משמעותית לקידום תוכניות פיתוח תשתיות בכלל היישובים.     

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי מסר כי "ההסכם החדש סולל את הדרך ליציאה לתכנון וביצוע הפרויקט, באופן מיטבי, המתחשב בכלל הנוגעים בדבר. ראשי הרשויות, ראש העיר לוד, יאיר רביבו וראש המועצה האזורית עמק לוד, דוד יפרח, השכילו להגיע להסכמה שתשרת נאמנה את האזור כולו .ההסכם מהווה נדבך מרכזי ביישומו של הסכם הגג לעיר לוד שיהפוך את לוד לעיר אטרקטיבית בלב אזור הביקוש, לצד שמירה על צביון המושבים השכנים".

בחודש מאי 2017 חתמו עיריית לוד והחברה הכלכלית של לוד עם משרד האוצר, משרד השיכון ודירה להשכיר על הסכם גג אסטרטגי לקידום העיר והאזור במטרה לטפל בכל האספקטים הרלוונטיים: מגורים, תחבורה, אזורי תעסוקה ומסחר, פיתוח פארקים, בינוי מבני ציבור והתחדשות עירונית במרכז העיר. יישום ההסכם יביא לשינוי פני האזור בשנים הקרובות, תוך הפיכתו למוקד משיכה למשפחות, זוגות צעירים וסטודנטים המעוניינים לבנות את ביתם בקרבת גוש דן במחירים אטרקטיביים.

מרכיבים עיקריים בהסכם הגג: תוספת יחידות דיור - פיתוח מתחמים הכוללים כ- 17,000 יח"ד חדשות ואיכותיות התחדשות עירונית - הקצאת קרקעות לפרויקטים בהיקף של כ- 3,000 יח"ד פיתוח העיר הוותיקה פיתוח תשתיות תחבורה קידום אזורי תעסוקה חדשים שדרוג תשתיות בשכונות הוותיקות.

סך השקעת המדינה בהסכם יעמוד על כ- 6.95 מיליארד ₪, סכום חסר תקדים, שיציב את אזור לוד במרכז ויענה לחזון שהגדירה הממשלה לפיו לוד בשנת 2023 תהפוך להיות עיר מחודשת, שתהווה מוקד משיכה ואלטרנטיבה מועדפת למגורים במרכז הארץ, עם נגישות תחבורתית מעולה ותשתיות פיזיות, חינוכיות ותרבותיות מתקדמות.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום