הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

ראש העיר יאיר רביבו: לחזק את השלום והדו-קיום בלוד
חדשות

יאיר רביבו: לחזק את השלום והדו-קיום בלוד


להפיק לקחים ולקחת אחריות, ראש העיר בפגישה עם סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה

 

בעקבות אירועי השבוע האחרון שעוררו תסיסה בציבור היהודי והערבי כאחד, מבקש ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, להעביר מסר מרגיע לתושבי העיר ולא להסלים את האווירה המתוחה. "אירועי סוף השבוע האחרון בעיר לוד העמידו במבחן את הדו-קיום המצוין הקיים מזה עשרות שנים בלוד. מצד אחד תושבי העיר יהודים וערבים כאחד שזכאים לאיכות חיים ובין היתר לשקט בלילות, מצד שני אוכלוסייה מוסלמית המבקשת לשמר מסורת תפילה, בפרט בחגים, ובתווך נמצאות העירייה והמשטרה שאמורות לשמור על האיזון העדין הזה, גם כשזה לעיתים בלתי אפשרי" מציין ראש העיר, "כמי שמנהיג את העיר המיוחדת והמורכבת הזו, יש לי אחריות גדולה לשמירה על לכידות העיר, גם כשישנה מחלוקת".

ראש העיר ציין כי נפגש בתחילת השבוע עם סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה "כדי לדון באירועים, להפיק לקחים על ההתנהלות, לקחת אחריות על חלקה של העירייה בכלל ועל שלי בפרט, ומכאן להמשיך בכוחות משותפים לנהל מאבק בלתי מתפשר על אכיפת החוק והסדר, כפי שעושים המשטרה והשיטור העירוני ביד רמה".

כפי שפורסם, ראש העיר הגיע ביום שישי שעבר למסגד 'דהמש' בתחנה המרכזית, לאחר שאימאם המסגד החליט להפר את ההסכמות עם העירייה והמשטרה, לפיהן הותרה קריאה קצרה לתפילה, כנהוג ובמשך דקות ספורות, ללא השמעת ה"תקביראת" - דרשה ארוכה ברמקולים עוצמתיים במשך כשעה וחצי, בשעה מוקדמת בבוקר (05:00), וזאת בשל יום תחילת שנת הלימודים ובמטרה שלא להפריע ולהעיר בשעה כה מוקדמת את אלפי ההורים והילדים האמורים להגיע רעננים ליום החגיגי של פתיחת שנת הלימודים.

הסתבר כי הגעתו של ראש העיר למסגד גרמה לפגיעה ברגשות האוכלוסייה המוסלמית ביום חגה, ועל כך ראש העיר מסר את התנצלותו. "אנו נפעל לשמור על הסטטוס קוו בלוד, ובכל מחלוקת נשב ונדבר ובע"ה נגיע להסכמות", אציין ראש ההעיר בהודעתו.

"אני מבקש מכל תושביה הנפלאים של לוד, יהודים וערבים, לגלות איפוק ולהימנע ממתיחות מיותרת. לוד היא עיר של שלום והיא יקרה ללבנו! נמשיך יחד לעשות את הכל כדי לחזק ולהשתית את הדו-קיום המיוחד שקיים עשרות שנים בלוד, ולהשתית אותו על יחסים של כבוד, סובלנות והערכה הדדית.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום