הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

חלוצים בהתנדבות בלוד
חדשות

חלוצים בהתנדבות בלוד

בתמונה: בערב הסיום החגיגי להכשרת מתנדים ביחידה לטיפול בהתמכרויות

השבוע התקיים ערב סיום חגיגי להכשרת מתנדבים ביחידה לטיפול בהתמכרויות. ערב זה ציין את סיום השלב הראשון של תוכנית חדשנית של משרד הרווחה, לשילוב מתנדבים מכורים נקיים ביחידה לטיפול בהתמכרויות, לסיוע ל"מתנקים" חדשים. שילוב מסוג זה הינו חדשני, ומטרתו לשלב כוחות בקהילה לשינוי במצבם של מכורים. בתוכנית זו כאמור, מכורים נקיים ותיקים, מלווים מכורים חדשים המבקשים להתנתק מהסמים ולפתוח דף חדש. התמיכה בשלבים הראשוניים לטיפול קריטית להצלחה ליציאה לחיים חדשים. 

אורלי דהן, מנהלת האגף לשילוב חברתי שכיבדה את הערב בנוכחותה, פנתה לבוגרי ההכשרה: "קשה יותר ויותר למצוא אנשים שמתנדבים באופן אישי, קבוע ומתמשך, ואתם לקחתם על עצמכם משימה חשובה מאין כמוה. אנו מאמינים בכם ובטוחים שהתרומה שלכם לאותם אנשים תהיה גדולה ורבה".

"אנחנו יודעים איך אנשים אלה חיים, כי אנחנו היינו שם. אנחנו לא שוכחים מי אנחנו ומאיפה באנו. מאז שסייעו לנו להתנקות, אנחנו רוצים להחזיר – לקהילה, למכורים אחרים, ולכל מי שצריך. אנחנו גאים להיות בפרויקט הזה ובטוחים שיחד נוכל לעשות הרבה טוב",  אמר דובר מטעם המתנדבים.

בערב הסיום החגיגי והמרגש נכחו גם סגן מנהלת האגף לשילוב חברתי, עו"ס ניתאי לוי שלם, עו"ס דפנה ארד ליפשיץ והמדריך החברתי מאזן חמאדה שהובילו את הפרויקט, מפקחות משרד הרווחה בהן סופי קרוטר מתחום התנדבות, ואתי גלוון מתחום התמכרויות, שסייעו בתקצוב הפרויקט מ"קרן החדשנות" של השירות להתנדבות ובליווי מקצועי שלו, וכן של אורלי אברהמי שהנחתה את הקבוצה.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום