הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

שר המדע והטכנולוגיה וראש העיר ביקרו את חניכי קייטנות המדע בלוד
חדשות

שר המדע והטכנולוגיה וראש העיר ביקרו את חניכי קייטנות המדע בלוד

שר המדע אקוניס: "אני שמח לבקר בעיר לוד ונרגש לראות את הצלחת קייטנות הקיץ של משרד המדע. ההחלטה של ראש העיר יאיר רביבו, להחיל את הקייטנות בכל המגזרים, הוא ביטוי מובהק לפעילות ממלכתית אמיתית שדואגת באופן שוויוני לכל תושבי העיר" ראש העיר יאיר רביבו: "אני מודה לשר המדע אופיר אקוניס, על שיתוף הפעולה עם העיר לוד ועל ההזדמנות שהעניק לילדי העיר מהחינוך היהודי ומהחינוך הערבי, להיחשף במשך שבוע מרתק, לתכנים מעניינים וחדשניים"

הילדים הנרגשים מדגימים ומספרים על הניסויים והתכנים שהם עוברים

השר וראש העיר מתנסים בעצמם מהפיתוחים הטכנולוגיים

מדהים, פעילות חווייתית המעשירה את ידעם של הילדים

סייבר ורובוטיקה, חלק מרכזי במסגרת קייטנת המדע

ביקור מפתיע: שר המדע אופיר אקוניס וראש העיר עו"ד יאיר רביבו, הפתיעו השבוע את חניכי קייטנות המדע בלוד, המסובסדות על ידי משרד המדע ועיריית לוד.

במסגרת הקייטנה זוכים החניכים הצעירים לשבוע מרתק במיוחד ולתכנים מגוונים בנושאי מדע, סייבר, חלל ורובוטיקה.

בקייטנה שעלותה להורים 80 שקלים והיתר מסובסד על ידי העירייה ומשרד המדע והטכנולוגיה, פועלות ארבע כיתות, בדומה לנעשה בכל יתר הרשויות הלוקחות חלק בפעילות זו. קייטנות המדע בלוד כוללות 4 קבוצות, מהן 2 במתנ"ס ספיר ו-2 במתנ"ס שיקאגו ברמת אשכול, והן מופעלות באמצעות עיריית לוד ורשת המתנ"סים בעיר. הקייטנה פועלת במשך חמישה ימים, ביוזמה ובמימון של משרד המדע והעירייה, ובתפעול חברת  ytek שזכתה במכרז להפעיל את כל הקייטנות בארץ. התכנית מיועדת לתלמידי כיתות א’-ו’, ובמסגרתה בכל יום בשבוע ולמשך ארבע שעות וחצי, מפעילים המדריכים שלוש סדנאות, המועברים בדרך חווייתית ובאמצעות ערכות רובוטיקה, אלקטרוניקה וטכנולוגיה בפעילויות שיסייעו לילדים להעשיר את ידעם ללא צורך בידע מקדים. המטרה היא להגביר את החשיפה וההנגשה של תחומי המדע והטכנולוגיה ולעורר מודעות אליהם כבר בגיל צעיר

במהלך הביקור ברכו השר וראש העיר את חניכי הקייטנות במתנ"ס ספיר ובמתנ"ס שיקאגו ברמת אשכול, ושמעו הסברים על הניסויים והתכנים שהם עוברים.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: "אני מודה לחברי היקר, שר המדע אופיר אקוניס, על שיתוף הפעולה עם העיר לוד ועל ההזדמנות שהעניק לילדי העיר מהחינוך היהודי ומהחינוך הערבי, להיחשף במשך שבוע מרתק, לתכנים מעניינים וחדשניים המגבירים את סקרנותם של התלמידים בתחומים החשובים והמתפתחים של המדע, הסייבר והרובוטיקה", אמר ראש העיר, "כמו השר, אני רואה חשיבות מכרעת בלימוד נושאים אלה כבר בגילאים הצעירים, בשל הצורך ההולך וגובר לפתח בקרבם יכולות חשיבה ויכולות טכנולוגיות ולהכשיר את התלמידים להתמודד עם סביבה טכנולוגית אשר משתנה בתדירות. אני מודה לשר על שנעתר לבקשתי להרחיב את פעילות הקייטנות כדי לאפשר לילדי העיר מכל מסגרות החינוך, הממלכתי, הממלכתי דתי, החרדי והערבי, ליהנות בקיץ הבא מהקייטנות המרתקות".

שר המדע אקוניס: "כתמיד, אני שמח לבקר בעיר לוד. והפעם אני נרגש עוד יותר לראות את הצלחת קייטנות הקיץ של משרד המדע. הקייטנות המסובסדות שלנו הן הצלחה ענקית בכל הארץ ולהיט הקיץ של 2017 והן מהוות את היישום בפועל של מדיניות הנגשת המדע והטכנולוגיה לכל אזרחי ישראל באשר הם. ההחלטה של ראש העיר, חברי הטוב יאיר רביבו, להחיל את הקייטנות בכל המגזרים, הוא ביטוי מובהק לפעילות ממלכתית אמיתית שדואגת באופן שוויוני לכל תושבי העיר".

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום