הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

לוד נפרדה מהמורה חיה סלומון שנרצחה בפיגוע בחלמיש: "התלמידות קראו לה אימא"
חדשות

לוד נפרדה מהמורה חיה סלומון שנרצחה בפיגוע בחלמיש: "התלמידות קראו לה אימא"

חיה סלומון לימדה ב-18 השנים האחרונות ילדים בכיתות א'-ב' בבית ספר "נועם המאירי" לבנות בלוד. היא זכתה בתואר "המורה המצטיינת של לוד", אך לטקס קבלתו כבר לא תגיע. "חינכה דור שלם של תלמידות והיא הייתה מורה מדהימה" ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: "אנו שולחים תנחומים למשפחה ומחזקים את בית הספר והתלמידות. בבניין ירושלים ננוחם"

המורה חיה סלומון שנרצחה בפיגוע בחלמיש: "התלמידות קראו לה אימא"

תנחומים למשפחה, ראש העיר בהלווייתה של חיה, אביה ואחיה הי"ד

 

"אבל כבד פקד את עם ישראל ואת העיר לוד בערב שבת האחרון, בפיגוע בו נרצחו חיה סולומון, מחנכת מצטיינת בבית הספר המאירי בנות בעיר, אחיה ואביה הי"ד", ציין ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו.

כתבה שפורסמה באתר YNET של ידיעות אחרונות, מביאה את סיפורה המיוחד של המורה המצטיינת. למסירות של חיה סולומון  שנרצחה בערב שבת בפיגוע דקירה בבית הוריה בחלמיש, לא היה גבול. לאחר שנפוצו הידיעות על האירוע המחריד, נזכרו תלמידותיה לאורך השנים "איך הן תמיד התבלבלו וקראו לה 'אימא' במקום חיה או המורה".

סלומון (46) לימדה ב-18 השנים האחרונות בבית הספר הממלכתי-דתי לבנות "נועם המאירי" בלוד. רוב השנים היא חינכה תלמידות בכיתות א'-ב'. בשבוע שעבר התבשרה כי זכתה בתואר "המורה המצטיינת של לוד". היא הספיקה להיות נוכחת בטקס מצומצם שערכו לה בבית הספר, אך לטקס העירוני, שיתקיים בתחילת שנת הלימודים, היא כבר לא תגיע.

"היא חינכה דור שלם של תלמידות והייתה מורה מדהימה", אמרה ל-ynet אורנית אלטושלר, סגנית המנהל בבית הספר. "חיה ידעה לתת מקום לכל אחת מתלמידותיה, היא ידעה תמיד לומר איפה כל אחת נמצאת, הייתה כותבת להן התייחסות אישית בתעודות. היה לה מאוד חשוב שהבנות יגיעו להישגים לימודיים, אבל יותר מזה היה לה חשוב נושא הערכים, המידות, החברות ביניהן. אם קרה משהו בכיתה - לפתור אותו ולדבר עליו. היה לה חשוב שייתנו כבוד אחת לשנייה. היא הייתה מסורה לבנות".

חיה שימשה בבית הספר גם כרכזת טיולים ורכזת זהירות בדרכים. סגנית המנהלת מתארת מורה מסורה כל כך, שפקדה את בית הספר מדי יום בשעה 7:15, רק כדי שלא תאחר. "כשהכיתה שלה הייתה צריכה לקבל משהו, היא הייתה עושה הכול על מנת שזה יקרה", היא אומרת ומציינת כי חיה חינכה את שתי בנותיה, כיום בנות 19 ו-17. "היה להן אתמול יום מאוד קשה, הן פתחו את התעודות מכיתות א'-ב', את המחברות, נזכרו בחיה. אני חושבת שזה אומר עליה הכול. לא מדובר במורה שלימדה אותן לפני שנתיים או שלוש, ועדיין הן מרגישות כל כך קשורות אליה".

היא הוסיפה: "לצערנו חיה לא זכתה להתחתן ולהקים משפחה משלה, אבל הבנות שלי וחברותיהן נזכרו אתמול בקבוצות הווטסאפ איך הן תמיד התבלבלו וקראו לה 'אימא' במקום חיה או המורה".

הקשר המיוחד בין חיה לאימה ולשאר בני המשפחה היה ידוע גם בבית הספר. "אני זוכרת את הסיפורים על ההורים, האחים ואחיינים שלה. היא הייתה מאוד קשורה לאימא שלה, הן עשו הכול יחד. על המסך בטלפון שלה הייתה תמונה שלה עם האחיינים".

 אלטושלר התבשרה על הירצחה של חיה בצאת השבת. "הבן שלי הוא מפקד צוות בצבא, ובצאת שבת הוא קיבל הודעה שהוא צריך להתארגן ולצאת. הבנו שזה בגלל שהיה פיגוע, וכששאלתי הוא אמר לי שזה היה בחלמיש". ברגע הזה אלטושלר עדיין לא הבינה שהפיגוע אירע בבית הוריה של חיה. "שלחתי לה הודעה שאני מבינה שעברה עליהם שבת קשה ושאני מקווה שהכול בסדר, אחרי דקה ראיתי שיחה שלא נענתה מהחברה הכי טובה של חיה בצוות וכבר הבנתי".

הבוקר הגיעו לבית הספר בלוד תלמידות מכל השכבות עם הוריהן. הם נפגשו עם אנשי הצוות ופסיכולוגים של העירייה. "כל מורה ואיש מקצוע ישבו עם קבוצה של תלמידות ודיברו איתן, סיפרו להן, ביקשו מהן לשמוע מה הן יודעות. הן ציירו וכתבו לחיה מכתבים מקסימים ומרגשים".

חיה, כאמור, נבחרה בשבוע שעבר למורה מצטיינת בעיר לוד. "ערכנו טקס צנוע בבית הספר, נתנו לה פרחים והיה כיבוד. הטקס העירוני נדחה לפתיחת השנה ולצערנו חיה כבר לא תהיה בו, אבל ככה אנחנו נזכור אותה - מורה מצטיינת".

רק לפני כמה ימים חילקה המורה חיה סלומון תעודות, כמו בכל סוף שנה. בליל שבת נרצחה ביישוב נווה צוף, עם אחיה ואביה. כך נהגה חיה לכתוב לתלמידותיה בבית הספר "נועם המאירי" בלוד, לצד הציונים: "תלמידה יקרה, בחלוקת תעודות, כשהמחצית נגמרת, אני תמיד נזכרת בתעודה אחרת. כמעט כמו בבית הספר... נותן אותה אבינו שבמרום, השוכן בכל מקום. אך במקום מקצועות ותוצאות מבחנים, הוא מחלק ציונים למקצועות הבאים: ידידות, סבלנות, הבנה, אהבה. טוב לב, אחריות, הכרת הטוב, ענווה. והיא חשובה, אותה התעודה, אפילו יותר מכל תעודה אחרת. ולא רק פעם בשנה או פעמיים, אלא בכל דקה שעוברת. כי הרבה פעמים, במרוצת החיים, שוכחים אנו ושוב שוכחים, שלהיות אדם עם מידות טובות, זהו המבחן האמיתי בחיים! בהצלחה, המורה חיה".

"איזה פער אדיר בין מקדשי המוות, לבין מקדשי הידידות, הסבלנות, ההבנה והאהבה" אמר סגן ראש העיר יוסי הרוש, הממונה על החינוך.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו יחד עם בכירי העירייה, תושבים ואנשי חינוך, השתתף בהלווייתה של חיה, אביה ואחיה אשר התקיימה במודיעין. "אנו שולחים תנחומים למשפחה ומחזקים את בית הספר והתלמידות. בבניין ירושלים ננוחם. ראש הטופסשוב בבין המצרים, שוב בבית העלמין במודיעין, שוב שלושה קדושים, שנשמתם תהא בע"ה כפרה על עם ישראל. שחודש מנחם-אב שחל הערב יבשר לעם ישראל נחמה. אמן!", ציין רביבו.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום