הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

בלוד מאמינים בגישור ובהידברות כדרך חיים
חדשות

בלוד מאמינים בגישור ובהידברות כדרך חיים

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו מברך את משתתפי ערב הגישור

השפה הגישורית היא דרך חיים, נועה שלו מנהלת מרכז הגישור

סדנה סביב שולחנות בעד הידברות, דיאלוג וגישור בלוד

זו השנה השלישית לקיומו של ערב גישור עירוני על ידי המרכז לגישור ודיאלוג בקהילה לוד. אחת לשנה, נפגשים כל המגשרים, בוגרי הקורסים, השותפים והתושבים הפעילים לערב אשר מוקדש ללמידה, העמקה וחיבור סביב עולם הגישור.

את הערב המיוחד פתח ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, שדיבר בשבח השפה הגישורית ועשיית המרכז לגישור ודיאלוג בקהילה, מהמרכזים המובילים בארץ. כיבדה את הנוכחים בדבריה השופטת אושרית הובר היימן, שופטת בית המשפט ברחובות, שדיברה אודות חשיבות השפה הגישורית, חשיבות ההידברות בין הצדדים והאלמנטים הרגשיים בסכסוך.

בהמשך הערב עלו לבמה ל'מיצג אנושי', כ-25 תושבים ושותפים של המרכז לגישור ודיאלוג בקהילה. כל אחד מהם אמר משפט אודות פעילותו בשנה החולפת עם המרכז לגישור ודיאלוג בקהילה לוד. בין הדוברים, דביר ואליה, בני ה-10 אשר אמרו: "אני אליה והשנה בבית הספר למדתי איך להיות מגשר. אני חושב שאני המגשר הכי צעיר באולם. " "אני דביר, גם אני למדתי השנה לגשר והדבר הכי חשוב שלמדתי, זה לזהות את הצרכים של כל חבר". המיצג האנושי אפשר הצצה קצרה לעולמות העשייה הרחבים של המרכז לגישור ודיאלוג בקהילה: גישורים רבים, הכשרות מגשרים, קורס מיומנויות גישור בכלא, סיורי מנכ"ל, וועדי שכונה, בניית הסכמות בבתים משותפים, קורסי גישור, גישור בחינוך, שיתופי פעולה עם הלוגיסטיקה, תרבות הדיור, תוצרת הארץ ועוד רבים.

לאחר המיצג, נהנו המשתתפים מסדנת 'קפה עולם' אשר עסקה בשיתוף ידע בין כל המשתתפים אודות יישוב סכסוכים ופיתוח זהות המגשר שבכל אחד מאתנו. 

את הערב כיבדו בנוכחותם גם סגן ראש העיר עו"ד מאיר אסולין הממונה על הרווחה, אורלי דהן מנהלת האגף לשילוב חברתי, ורון גלבוע מנהל המחלקה לשירותי קהילה וקליטה.

נועה שלו, מנהלת המרכז: "תודה גדולה לראש העיר עו"ד יאיר רביבו ומנכ"ל העירייה על תמיכתם בפעילות המרכז וכן להנהלת האגף לשילוב חברתי על הדחיפה והתמיכה במרכז, וכמובן למגשרים, המתנדבים ולסטודנטים הפעילים במרכז לגישור ודיאלוג בקהילה על פועלכם החשוב ועבודת הקודש שהם עושים. "כולנו אנשים שמאמינים בעולם של גישור, מאמינים שהשפה הגישורית היא דרך לישוב סכסוכים - אבל גם דרך חיים. אנשים שיודעים הרבה על עולם של הקשבה, חתירה להבנה ולפתרון. אנשים שמוכנים ורוצים לחלוק בידע, בעיר שמחברת קצוות, שגורמת לכולנו להיות טובים יותר".

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום