הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

הפנינג סביבה ביום שיא לתוכנית התייעלות אנרגטית בלוד
חדשות

הפנינג סביבה ביום שיא לתוכנית התייעלות אנרגטית בלוד

דוכן אמנת החיסכון ודפי איסוף חתימות מהתושבים שנכחו בהפנינג

דוכן הדגמה על חשמל ואנרגיה- הפעלה והסברה על ידי התלמידים מהתוכנית

 נציגי בית הספר לוי אשכול מקבלים תעודת הוקרה מנציגי העירייה, חברת החשמל וחברת צעד ירוק

דוכן חברת חשמל להתייעלות אנרגטית- הפעלה והסברה על ידי התלמידים מהתוכנית

 

לפני חג השבועות התקיים הפנינג סביבה, שחבר לשוק האיכרים, כחלק מיום שיא לתוכנית התייעלות אנרגטית הפועלת בלוד.

התוכנית, ביוזמת חברת חשמל בשיתוף עיריית לוד ובהפעלת חברת צעד ירוק, התמקדה בבעיית הידללות המשאבים הטבעיים המשמשים לייצור חשמל (משאבים מתכלים) ובהעלאת המודעות לפתרון ההתייעלות האנרגטית - שימוש מושכל בחשמל - לשמירה על משאבי כדור הארץ, להפחתת הזיהום ולמען עולם בר-קיימא.

חמישה בתי ספר לקחו חלק בתוכנית: ביה"ס המעפילים, ביה"ס אלזהרא, ביה"ס גני אביב, ביה"ס לוי אשכול וביה"ס נעם המאירי. הקבוצות המובילות מכל בתי הספר למדו על הבעיות והפתרונות, ואת המידע העבירו הלאה לקהילה במסגרת יום השיא. בהפנינג הוקמו דוכנים עם ערכות הדגמה אשר הופעלו על ידי התלמידים; כמו כן, התלמידים הסתובבו והחתימו את האנשים על אמנה לחיסכון בחשמל תוך הסבר הנושא.

על הבמה התקיים טקס חלוקת תעודות הוקרה לנציגי בתי הספר שהשתתפו בתוכנית. החלוקה נעשתה ע"י אייל כהן- מנהל היחידה הסביבתית לוד, שלום עזרן- מנהל אגף החינוך בעירייה, שמעון ביגרון- מתכנן רשת וחיבור לבתים חברת חשמל ונדב גופר- מנכ"ל חברת צעד ירוק.

בנוסף, קבוצות המנהיגות יבצעו פשיטות בכמה מוסדות בעיר, במטרה ללמד את העובדים כיצד להשתמש באופן יעיל וחסכוני בחשמל. שינוי התנהגותי שיוביל לחיסכון בחשמל כמובן יתורגם גם לחיסכון כלכלי לכל מי שיפעל בהתאם כך שכולם יוצאים מורווחים.

"בנוסף להתייעלות האנרגטית ולחיסכון, הפעילות בתוכנית תורמת גם להעצמת התלמידים על ידי רתימתם להשפעה ואקטיביזם בנושא הסביבה ויצירת שינוי במעגלים הולכים ומתרחבים של חבריהם לביה"ס, לשכונה ולעיר. זוהי יריית פתיחה לקבוצת המנהיגות שתמשיך להוביל בהסברה ובפעולה בנושא הסביבתי גם לאחר סיומו של הפרויקט" מסרה ליהיא גלעד, רכזת חינוך סביבתי של היחידה הסביבתית בעיריית לוד.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום