הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

בקיאות מרשימה של תלמידי כיתות ו' בחידון מורשת העיר לוד
חדשות

בקיאות מרשימה של תלמידי כיתות ו' בחידון מורשת העיר לוד

 הפקה מרשימה שמזכירה את חידון התנ"ך בטלויזיה

 תעודת המקום הראשון לתלמידי "הראל"

 מקום שני לתלמידי "נועם נריה"

מקום שלישי לתלמידי "זבולון המר"

חידון "מורשת עירי לוד" שהתקיים ביום שישי האחרון, הפך למסורת שחודשה בשלוש השנים האחרונות בהנחיית ראש העיר, יו"ד יאיר רביבו, בהשתתפות תלמידי כיתות ו' מבתי הספר היסודיים מהחינוך הממלכתי והממלכתי דתי בעיר, בהפקה מרשימה שמזכירה את חידון ישראל וחידון התנ"ך המשודרים בטלוויזיה.

החידון התקיים בהיכל התרבות העירוני, בהנחיית השחקן והקומיקאי הלשונאי, אסף אשתר,  ובעריכת החידונאי יואב שלוסברג, כאשר על מלאכת הארגון וההפקה אחראית שרה אריש, מנהלת מח' פרויקטים בחינוך בעיריית לוד.

את המעמד כיבדו בנוכחותם ראש העיר עו"ד יאיר רביבו ורעייתו יקירה, סגן ראש העיר יוסף חיים הרוש - מחזיק תיק החינוך, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס,  צוות השופטים אשר כלל את מנהל אגף החינוך שלום עזרן, המפקחת הכוללת כוכבה ברק, מפקחת החמ"ד רחלי ויסברד, מנהלת הספרייה העירונית אמיליה קודיש, וכן מנהלי בתי הספר, צוותי חינוך ותלמידים מבתי הספר השונים שגדשו את האולם והניפו כרזות לעידוד חבריהם המתמודדים.

החידון המרתק כלל שלושה סבבים כשבכל שלב נדרשו המתמודדים להפגין ידע רב בהיסטוריה המיוחדת של העיר לוד, אתרים היסטוריים בעיר, ייחוד העיר כפסיפס של עדות ותרבויות, וכן על עיר הבירה ירושלים. 

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, בירך את התלמידים המתמודדים והציג בשלב האחרון של החידון, את שאלת ראש העיר אשר כצפוי, הייתה השאלה המסקרנת ביותר.

לאחר קרב מוחות מותח, הגיעו תלמידי בי"ס "הראל" למקום הראשון, "נועם נריה" למקום השני, ותלמידי בי"ס "זבולון המר" למקום השלישי.

"ברכות לבית הספר הראל על הזכייה במקום הראשון ולחתני השמחה אוריאן דגגה ויואב דאבוש", אמר ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, "מרגש וממלא גאוות יחידה לראות את התלמידים המדהימים שלנו, נוכח הבקיאות המרשימה שהציגו במורשתה המפוארת של העיר לוד. יש לנו עיר נפלאה ומרתקת עם עבר עשיר ומפואר של מעל 5,000 שנה והיום העיר ניצחה. תודה לתלמידים, לצוותי החינוך ולכל הגורמים השותפים. נתראה ב"ה בשנה הבאה בשנת ה-70 לעצמאות ישראל ולוד”.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום