הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

פעילות סביבתית משותפת בחינוך היהודי והערבי בלוד
חדשות

פעילות סביבתית משותפת בחינוך היהודי והערבי בלוד

גינת השותפות והכבוד בצורת ספירלה- בית ספר אלראזי

גינת השותפות והכבוד בצורת חמסה- בית ספר גני אביב

במסגרת תכנית מנהיגות עירונית שמפעילה עמותת "אפשר אחרת" בעיר לוד לנשים, מועצת נוער וצוותי ניהול והוראה בבתי הספר בעיר לוד, בסיוע קרן מפי ושגרירות ארה"ב, נפגשים צוותים מובילים בזוגות בתי ספר יהודים וערבים ויוצרים ביחד יוזמות חינוכיות משותפות להורים ותלמידים ולמורים בבתי הספר.

במסגרת זו מנהלות בתי הספר גני אביב ואלראזי, והצוותים בבתי הספר, יצרו מספר יוזמות- ביניהן יוזמה סביבתית, בשיתוף עם הרשת הירוקה והיחידה הסביבתית של עיריית לוד.  יצוין כי בתי הספר בלוד הפועלים בנושאי הסביבה והקיימות במסגרת קיום בי"ס ירוק , הם גני אביב שהינו בי"ס ירוק, ואלראזי בתהליך להסמכה לבי"ס ירוק.

הפעילות המשותפת והסביבתית התקיימה בין ילדי כיתה ד' מביה"ס גני אביב וילדי כיתה ד' מביה"ס אלראזי. הפעילות כללה משחקי היכרות, תכנון משותף של גינה לכל ביה"ס- "גינת השותפות והכבוד", ושתילת צמחי תבלין, פרחים וערכים.

בנוסף, ביום פעילות קהילתי, הפעילו מורות משני בתי הספר תחנות שבנו בעצמן, בתכנית להורים ותלמידים. בתחנות הכינו יצירה מחומרים מן הטבע, מאכלים עם צמחי תבלין כמו שנשתלו בגינות, וחתמו על אמנת בד עם הערכים המוזכרים גם כן בגינות.

דן קינן, מנהל התכניות של אפשר אחרת, מציין כי התכניות מאפשרות בניית שותפויות ארוכות טווח וברות קיימא בין צוותים של בתי הספר.

"כל הכבוד למנהלות מירי וזאהר ולמורות מאלראזי וגני אביב", מסרה ליהיא גלעד, רכזת חינוך סביבתי, יחידה סביבתית בעיריית לוד.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום