הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

קפיצה מדעית טכנולוגית במערכת החינוך בלוד
חדשות

קפיצה מדעית טכנולוגית במערכת החינוך בלוד

ראשי החינוך בלוד ביריד המדעים

פרוייקטים חדשניים ועבודות חקר מוצגים לתלמידים במסגרת היריד

חיוך של הצלחה ביריד המדעים של העיר לוד

לראשונה ציינה השנה מחלקת החינוך בלוד את יריד המדעים של בתי הספר בעיר. במשך חודשים ארוכים קיימו שלושה מוסדות תיכוניים בעיר למידת חקר במקצועות המדעיים - כימיה, פיסיקה, ביולוגיה, רובוטיקה וטכנולוגיה והציגו את התוצאות בדוכני הסברה מרהיבים שהוקמו ברחבת היכל התרבות בעיר.

בתי הספר - עתיד למדעים, דרכא ע"ש מקסים לוי וישיבת "צביה אלישיב", הציגו כל אחד בתחומו פרויקטים חדשניים ופורצי דרך אותם הציגו לתלמידי חטיבות הביניים שהגיעו מכל רחבי העיר.

הדוכנים כללו למידת חקר בנושאים מגוונים כמו חקר בנושא אור ומראות, מחשבי DNA, חקר בנושא גלי הקול, מכונית רובוטית הנשלטת כולה על ידי תכנה (פרויקט שזכה לייצג את ישראל בניו יורק), בתחומי הכימיה ראו התלמידים, מעבר למבחנות מעשנות בצבעים שונים, חקר בנושאי פולרנים (צורות מבניות של פחמן) וחול הידרופובי. במקביל לתחנות אלו הופעלה סדנת טריוויה אינטראקטיבית בה התחרו התלמידים זה בזה בשאלות רבות בתחומי המדעים.

בסיום חלק היריד נכנסו תלמידי בתי הספר להרצאת השראה מאת פרופ' רון בלונדר אשר שוחחה עם התלמידים על העתיד הקרוב המשתנה מול עינינו בעקבות גילויים ופיתוחים בעולם הננו-טכנולוגיה.

יוסי הרוש, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, ברך את התלמידים ואמר: "זה פשוט חלום שמתגשם לראות את העיר לוד מובילה בתחומי המדעים והטכנולוגיה יחד עם צוות מנהלים מוביל העיר תגיע לפסגות חדשות".

את היריד כיבדה בנוכחותה גם ד"ר דורית טייטלבוים מפקחת הראשית של מקצועות הכימיה שהייתה נרגשת מאוד לראות את עבודות החקר ברמתן הגבוהה.

שלום עזרן, מנהל מחלקת החינוך, סיכם את היריד בגאווה גדולה: "זהו פתח לפרויקטים חדשניים ומובילים שנוביל במערכת החינוך בעיר. יישר כח לכל העוסקים במלאכה".

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום