הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

צוות גלאיכוהול מלוד זכה במקום הראשון בישראל וזכו במימון ראשוני לפיתוח המוצר
חדשות

הצלחה לבני נוער מלוד בגמר התחרות הארצית ליזמות עסקית של "מחשבה טובה"

צוות גלאיכוהול מלוד זכה במקום הראשון בישראל וזכו במימון ראשוני לפיתוח המוצר

צוות גלאיכוהול מלוד, בהם יעקב רביבו, בנו של ראש העיר (שני משמאל)

הזוכים עם צוות מחשבה טובה בלוד

 על הבמה עם ההכרזה על המקום הראשון

עשרות נערים ונערות ממגוון קבוצות מרחבי הארץ, בהם קבוצות מלוד, השתתפו בתחרות היזמות העסקית בקורס "אקוטק" של מחשבה טובה, הפועלת במסגרת תכנית NFTE (ניפטי), תכנית בינלאומית ליזמות עסקית לנוער המופעלת בארץ על ידי ג'וינט אשלים. האירוע התקיים בעזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה, ירושלים.

במסגרת התכנית הייחודית, לומדים הנערים טכנאות מחשבים או בניית אתרים ולצד זה, למידה והתנסות בכלי יזמות עסקית. התכנית כוללת לימוד תכנים של שיווק, פרסום, החזר השקעה ועוד. במהלך השנה עבדו הנערים על מיזמים עסקיים שהם יזמו מתוך עולם התוכן שלהם.

צוות "גלאיכוהול" מקבוצת אקוטק לוד, תלמידי הישיבה התיכונית צביה אלישיב, הציגו מיזם לפיתוח גלאי אלכוהול המותקן ברכב ומונע התנעת הרכב במקרה של נהג שתוי, ובמקביל שולח הודעה אודות מיקום לגורם מוגדר מראש (כגון הורה). הרעיון נולד על ידי אחד הנערים, שאחיו נדרס לפני כמה שנים על ידי נהג שיכור. פרויקט זה נעשה בשיתוף  בנק לאומי ואגף החינוך בעיריית לוד הצוות שניצח בגמר המחוזי, עלה לגמר הארצי וזכה במקום הראשון באירוע ההדסטארט הראשון לנוער של תוכנית שותפי ניפטי ישראל, זכייתם הקנתה להם עלייה לשלב פיתוח המוצר וזכייה במימון ראשוני לצורך העניין.

כמו כן, יזכו חברי הצוות מלוד לאפשרות לייצג את ישראל בתחרות ניפטי הבינ"ל, שתתקיים בחודש מרץ בניו יורק. כזכורר, לפני שנתיים זכתה קבוצת נערים מלוד בזכות לייצג את ישראל בתחרות בניו יורק, עם המיזם שלהם מדבכאן.

אורנית בן ישר, מנכ"לית מחשבה טובה: "תכנית אקוטק קיימת מעל 7 שנים ובני הנוער שלוקחים בה חלק ממשיכים להפתיע ולרגש אותנו בכל פעם מחדש. זו השנה הרביעית בה אנו מעורבים בתכנית היזמות של ניפטי ובכל שנה מחדש נוכחנו לדעת כי הנערים הפגינו חשיבה יצירתית ויזמית והציגו פרויקטים מעניינים, שחלקם אף קשור לסיפור אישי שלהם. השנה בלטה בחירתם של הנערים להציג מיזמים מצילי חיים, שרגשו את כולנו בחשיבה היצרתית שלהם בנושא".

"לרוב אני גאה לספר לכם על הישגים של ילדי העיר, שהם כמו ילדיי, אבל היום כבוד לי לספר על בני בכורי יעקב שהיה שותף לזכייה בתחרות היי-טק ליזמים צעירים" אמר ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו, "בצוות חברים ישראל מנגיסטו, דוד דסה, איתן שטראוס וכאמור בני בכורי יעקב רביבו, מתיכון ישיבה תיכונית צביה אלישיב בלוד. מערכת הגלאיכוהול פועלת כך שכאשר נכנס נהג לרכב- במידה והמערכת זיהתה שהוא שיכור לא ניתן יהיה להתניע את הרכב. הנערים חושבים שבמידה והמוצר ייצא לשוק הוא יוכל להציל חיים של אנשים רבים. הנוער שלנו חכם, יוזם ושואף להצלחות. שיהיה להם בע"ה בהצלחה"!

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום