הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

לומדים כיצד "אפשר אחרת" בלוד
חדשות

לומדים כיצד "אפשר אחרת" בלוד

מימין גאולה סתי מנהלת עתיד, ראש העיר יאיר רביבו, ד"ר תקוה ברכה מנכ"ל 'אפשר אחרת', עזמי ערפאת מנהל טומשין ושלום עזרן מנהל אגף החינוך

ראש העיר משיב לשאלות של הורים ותלמידים בערב הורים ותלמידים בתיכון עתיד וטומשין

בשבוע שעבר התארח ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו, יחד עם מנהל אגף החינוך שלום עזרן, במפגש המרתק של הורים ותלמידים מבתי הספר התיכון עתיד וטומשין. המפגש מהווה אירוע שיא בתוכנית העשירה שעוברים התלמידים, צוותי המורים וההורים בכל צמד בתי ספר – יהודי וערבי בלוד, כחלק מתוכנית רחבה של חיים משותפים ארכיאולוגיה.

רביבו ועזרן תרמו את חלקם כאשר השתלבו בסדנת מעגלי השיח שהובילו מנחי הדרמה של עמותת 'אפשר אחרת'. במהלך המפגש הכירו ההורים זה את זה, יצרו קשרים, ובעיקר בילו ערב עשיר, תרבותי ומהנה עם ילדיהם. התלמידים שכבר נפגשו מספר פעמים במהלך השנה במגוון של פעילויות להכרת האחר, הובילו את הוריהם הסקרנים במהלך הערב. בהמשך התכבדו ההורים והתלמידים במטעמים שהכינו במו ידיהם. ראש העיר גילה רוח ספורטיבית כאשר ענה לכל השאלות שהופנו אליו, בין היתר על גילו ומצבו המשפחתי, כתובת מגוריו בלוד, גובה משכורתו ועוד...

כאשר נשאל על ידי התלמידים וההורים, מהי המשימה החשובה ביותר שקידם במהלך שלש השנים בתפקידו כראש עיר, השיב ללא היסוס כי תחום החינוך עמד ועומד בראש מעייניו. הוא פנה לתלמידים והדגיש כי הוא רואה במפגשים אלה חשיבות עצומה בקידום הבנה והטמעת החיים המשותפים בעיר לוד, בהם טמון סיכוי הרבה יותר גדול להבנה ולקיום משותף מאשר מסוגלים פוליטיקאים לעשות.

ראש העיר ברך את שני המנהלים, גאולה סתי ועזמי ערפאת, על ההחלטה לאמץ את התכנית החשובה, זו השנה השלישית. "חשוב להמשיך במפגשים, הוא ציין, גם בשנים הבאות". שלום עזרן, מנהל אגף החינוך, הבטיח לראש העיר שהתכנית תמשך. ההורים הנרגשים מהאירוע ביקשו שתוכנית המפגשים תתרחב שכן היא מאפשרת הכרות בין אנשים שגרים אמנם בעיר אחת אבל לא מכירים באמת.

תכנית 'אפשר אחרת' מהווה חלק מתכנית מקיפה בת שלושה שלבים  - היכרות בין תרבויות ובין אנשים - יהודים וערבים, למידה בכיתה על עברה של העיר, ולבסוף, השתתפות פעילה בחפירה ארכיאולוגית באתר הפסיפס בלוד אשר נחשב לאחד המרשימים בארץ.  התכנית מתקיימת ב- 12 בתי ספר בעיר בתמיכת קרן מורנינגסטר ועיריית לוד. רכזות הפרויקט הן מירא מחפוז מ'אפשר אחרת' ואסתר יורק מרשות העתיקות, תושבות רמלה ולוד.

 דר' תקוה ברכה, מנכ"ל העמותה, מציינת שהמפגש של הורים ותלמידים הפך למסורת בעיר לוד שבה כל צמד בתי ספר מקיים את האירוע כחלק אינטגראלי מהתוכנית. יש חשיבות לרצף של התכנית שמקיפה את כל העיר - בתי ספר יסודיים, חטיבות הביניים ובתיכון. על בסיס הצלחת התכנית בבתי הספר מקיימת עמותת 'אפשר אחרת' תכנית קהילתית למנהיגות נשים בלוד, תכנית מנהיגות למועצת נוער וכן תכנית הכשרת לצוותים חינוכיים בכירים בארבעה בתי ספר, בשיתוף שגרירות ארצות הברית ועיריית לוד. יש לציין שתרומתם של שני בתי הספר עתיד וטומשין לעיר כולה היא עצומה, הן ביזמות חינוכית, בשיעורים משותפים, בסיוע לבתי ספר אחרים, ובעיקר בשל הקשרים המצוינים ביניהם שמהווים מודל לחיקוי.

 

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום