הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

עיקרי ההסכם ההיסטורי: לוד מאוד בעתיד הקרוב!
חדשות

עיקרי ההסכם ההיסטורי: לוד מאוד בעתיד הקרוב!

ההסכם האסטרטגי עם ממשלת ישראל, הסכם תקדימי בכל קנה מידה והחשוב ביותר בתולדותיה של העיר לוד, מאז היווסדה, מביט קדימה לעתיד אך גם הולך אחורה בזמן. ההסכם כולל את העיר הוותיקה ולא מדבר רק על שכונות חדשות. "לא התלהבנו רק מיחידות דיור נוספות ושכונות חדשות, דרשנו תקציבים יוצאי דופן לתיקון עוולות העבר ולשיקום העיר הוותיקה, לסדר את השכונות הוותיקות" אמר ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו. 6.9 מיליארד ללוד יסייעו לנו להגשים את כל החלומות. זה 100 מיליון לכל שנה לאורך 69 שנות עצמאות המדינה ושחרור העיר לוד"

הרגע ההיסטורי עם החתימה על ההסכם, ראש הממשלה, שרי האוצר והשיכון וראש העיר

בהצלחה ללוד, ההסכם הגדול ביותר שנחתם בישראל

צלילי המעפילים מקסימים את ראש הממשלה

תקווה ללוד, מסיימים את הטקס בשירת התקווה

 

מכפילים את העיר

המדובר בהסכם פיתוח אסטרטגי במודל של הסכמי גג שעשוי להכפיל את העיר לוד במספר תושביה, במטרה לענות במהירות יחסית על הצורך ההולך וגובר בקרב תושבי העיר ותושבים מכל המדינה, ובמיוחד בקרב הזוגות הצעירים לדיור זמין ובר השגה במרכז הארץ.

בשנים הקרובות עתידה לוד להוסיף קרוב ל-20,000 יחידות דיור, ולהפוך לאחת הערים הגדולות והמבוקשות בישראל למגורים, כיעד מגורים מועדף במרכז המדינה.

ההסכם יבטיח את עתידה של העיר ויחזק את מעמדה, יציע אלפי מקומות עבודה חדשים, ישפר משמעותית את תשתיות התחבורה, יביא לפיתוח מרכזי תרבות ובילוי חדשים, ויקדם תכניות להתחדשות עירונית בשכונות הוותיקות, לרבות שיקום השכונות הערביות.

בצמוד למושב בן שמן, במזרחה של העיר, תקום אחת מהשכונות היפות והמרשימות ביותר בישראל, עם כ-3,000 יחידות דיור, מוסדות חינוך, מרכזים קהילתיים ומרכזי בילוי ופנאי.

במערבה של העיר, בשטח מושב ניר צבי שיסופח בקרוב לשטח העיר לוד, עתידה לקום שכונה מרשימה, מתוכננת היטב, רחבת היקף, שתכלול כ- 11,000 יחידות דיור. השכונה החדשה תחבור מיד עם השלמתה, לשכונת גני אביב היוקרתית, העומדת אף היא בפני שינוי משמעותי, עם השלמת פיתוח שלב ב', שיכלול כ -400 יחידות דיור בשיטת בנה ביתך ובבנייה רוויה.

המדובר בבשורה לצעירים ולתושבי העיר שמבקשים להישאר בעיר ולשפר דיור, ובתוספת של כ-20,000 יחידות דיור במרכז הארץ, בלב אזור הביקוש. "זהו האתגר שלנו להשאיר את הצעירים בלוד ולמשוך אוכלוסייה חילונית ציונית ממרכז הארץ שתבוא ללוד, תראה את העיר כמקום אטרקטיבי למגורים, עיר בצמיחה מחודשת, עם חינוך איכותי, שפע מקורות תעסוקה, תנופת פיתוח ודיור בר השגה. השאיפה היא להחזיר את הזוגות הצעירים שעזבו את לוד לטובת שוהם, מודיעין, ראשון ובאר יעקב, ושבו בנים לגבולם", הוסיף ראש העיר עו"ד יאיר רביבו.

 

התחדשות עירונית

במסגרת ההסכם, תתרחש התחדשות עירונית במספר שכונות וותיקות, שיוסיפו עוד כ-3,000 יחידות דיור בעיר הוותיקה, ועוד 3,000 יח"ד במתחמי בינוי פינוי בכל העיר. לצד זאת, ישודרגו ללא הכר התשתיות העירוניות באותן שכונות, כך שיאפשרו את הפיכתן לשכונות מודרניות, נעימות ומתקדמות, כיאה לתכנוני מרחב עירוני במאה ה-21.

רשת שבילי אופניים, ריאות ירוקות, ופארקים שכונתיים, כל אלה הם רק חלק קטן ממתיחת הפנים הגדולה שעומדת לעבור על העיר לוד. יחד איתה ישוקמו גם תשתיות מרכז העיר, השכונות הערביות והעיר העתיקה ויהפכו את לוד לעיר יפה, אטרקטיבית ומזמינה לאין ערוך.

כן מתוכן שדרוג קריית הספורט בנוסף לאצטדיון העירוני, למגרשי הטניס ולבריכה, והקמת קאנטרי קלאב עירוני, מסלולי אופניים, ריצה ואתלטיקה, אולם אירועים, סקייט פארק, ספורט אתגרי-קיר טיפוס, מתקני כושר, ואפילו בית מלון..

 

הסדרת השכונות הערביות

במסגרת ההתחדשות העירונית יקודמו תכניות לבניית שכונות מגורים ולמציאת פתרונות דיור במגזר הערבי, בכלל זה הסדרת תכנוני בנייה בשכונות המתאפיינות בבנייה בלתי חוקית. זאת ועוד, ההסכם יאפשר לעירייה להמשיך ולפעול לשיפור איכות החיים במגזר הערבי באופן שלא זכור דוגמתו בעשרות השנים האחרונות, תוך השקעות חסרות תקדים והקצאת תקציבים בלתי רגילים כפי השקיעה בשלוש השנים האחרונות, במטרה להעניק טיפול יסודי ושורשי לשכונות הערביות בלוד, לרבות הקמת מוסדות חינוך חדשים, בתי ספר, גני ילדים, מתנ"ס חדש, מועדון נוער, מגרשי ספורט, תשתיות, הרחבת כבישים, גנים ומתקני משחקים, כמו בכל העיר.

 

פתרונות תחבורה מקיפים

ההסכם כולל סלילת כבישים עירוניים, מחלפים, הוספת תחנות רכבת, בהן באזור התעשייה הצפוני, וכן כבישים היקפיים ללוד, שהבולט שבהם הוא כביש 200  שיהווה עורק תחבורה מרכזי שיחבר בגישה מהירה את כביש 44 לכביש 1 ולכביש 40, בחלקה הצפוני של העיר. לצד כל אלה יבנו מספר הפרדות מפלסיות, באזור התעשייה הצפוני ובשכונת גני אביב, שיאפשרו זרימת תנועה עירונית מהירה בתוך העיר.

 

פיתוח מסחר ותעסוקה

ההסכם יביא גם לבניית פארק תעשייה, ולצדו אזורי תעסוקה ומסחר חדשים ושוקקים. כל אלה בלי כל ספק יוסיפו לעיר אלפי מקומות עבודה ויהוו עוגן כלכלי מרכזי גם לתושבי העיר וגם לתושבי ישובים הסמוכים והרחוקים מלוד.

אזור התעסוקה הצפוני בלוד נחשב לאחד ממרכזי התעסוקה החשובים והמבוקשים ביותר בכל איזור המרכז, זאת בשל קרבתו לנמל התעופה בן גוריון. ההסכם יביא להרחבתו של אזור התעסוקה ולהקמת אזור תעסוקה נוסף על אדמות מינהל סמוכות בהיקף של כ-1,300,000 מ"ר, במגמה לפתח תעסוקה שתאפשר מענה לאלפים מתושבי העיר. עם התרחבותו והתבססותו של פארק התעסוקה הצפוני בלוד, יהפוך אחד המרכזים במדינה, הן מבחינת נפח הפעילות והן מבחינת חשיבותו לכלכלת המדינה כשער כניסה לייבוא וכשער יציאה לייצוא. עוד במסגרת ההסכם תוספת של כ-120,000 מ"ר למסחר באזורים שונים בעיר.

 

שיקום התיירות

העיר העתיקה, המפורסמת של לוד, גם היא עומדת בפני שדרוג משמעותי, כך שתהפוך למרכז עירוני תוסס וצעיר לא פחות מלוד החדשה.

לוד הייתה פאר מישור החוף של ארץ ישראל בתקופת המקרא ולאחריה. העיר משופעת באתרי תיירות רבים, שרובם מרוכזים בתחומי העיר העתיקה: גולת הכותרת של הממצאים בלוד טמון ברצפת הפסיפס שנחשפה בחודש יוני 1996. חשיפת הפסיפס עוררה עניין רב בקרב הציבור הרחב, שהגיע בהמוניו לחזות בתגלית. הגילוי זכה לסיקור נרחב בתקשורת בארץ ובחו"ל.  השקעה באיזורים הללו, תוביל לענף תיירות חזק ומפותח, לטובת העיר ולישראל כולה.

 

תשתיות ביטחון מתקדמות לחיזוק הביטחון אישי

חיזוק הביטחון האישי של תושבי לוד יקבל דגש מיוחד. הסכם הגג יביא להרחבת פרויקט מצלמות הביטחון לכל העיר במטרה להעניק לתושבי העיר את רמת הביטחון הכי גבוהה שיש, ולהמשך ביצוע פעילות מתמדת לשיפור איכות החיים ושמירת השקט והסדר הציבורי, מאבק נחוש בתופעת הירי ופעילות נחושה למיגור הנשק הבלתי חוקי יותר, ביצוע צילומי אויר במסגרת אכיפת חוקי התכנון והבניה והריסת כל מבנה בלתי חוקי חדש תוך 24 שעות, אכיפת עבירות תנועה, הכפלת הנוכחות והנראות של ניידות משטרה ורכבי שיטור עירוני והחמרה בחוקי העזר הסביבתיים.

 

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום