הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

תם ונשלם מבצע עיקור וסירוס של 1200 חתולי רחוב בלוד
חדשות

תם ונשלם מבצע עיקור וסירוס של 1200 חתולי רחוב בלוד

בתמונה – נטלי עם תושבת גני אביב בזמן לכידת חתולים

עיריית לוד היא אחת הערים הבודדות בארץ, שביצעה מבצע ענק של עיקור וסירוס חתולי רחוב, כך מציינת ד"ר אור רז, מנהלת השירות הוטרינרי בעיריית לוד, שמוסיפה כי 1200 חתולי רחוב עברו עיקור וסירוס, במימון משרד החקלאות ועיריית לוד.

ריבוי חתולי הרחוב מהווה בעיה גדולה בכל מדינת ישראל. החתול הוא חיה מוגנת על פי חוק, והדרך היחידה למנוע את התרבות החתולים היא על ידי עיקור וסירוס. מתוך 80 הרשויות שהגישו בקשה למשרד החקלאות לתמיכה בעיקור וסירוס, זכו רק 20 רשויות לקבל תקציב, ומתוכם רק בודדות ביצעו עיקורים של מעל 1000 חתולים.

החתולים עוקרו על ידי עמותת אס.או.אס, בשיתוף פעולה עם מאכילי החתולים בעיר. כולם יחד התגייסו ללכוד את החתולים, ולעקר ולסרס אותם. הגדילה לעשות הלוכדת נטלי, אשר לא רק דאגה לעיקור וסירוס החתולים, אלא למתן טיפול רפואי לחתולים החולים, שחלקם אף אושפזו בביתה עד שהחלימו.

עשרות מאכילי החתולים בעיר אשר השתתפו במבצע, ביקשו להודות לנטלי מאס.או.אס באופן אישי על מסירותה הרבה, על מקצועיותה ועל נכונותה לעבוד יחד עם התושבים לרווחת כולם.

ד"ר אור ציינה עוד כי עיריית לוד הגישה כבר בקשה לתמיכה נוספת למשרד החקלאות, בתקווה שנזכה להמשיך את המבצע בקרוב.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום