הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

תיכון עתיד למדעים ותיכון סנט ג'ורג' בלוד מהמצטיינים בישראל
חדשות

תיכון עתיד למדעים ותיכון סנט ג'ורג' בלוד מהמצטיינים בישראל

בתמונה: ראש העיר עם שר המדע אקוניס בעת ביקור בתיכון עלה למדעים בלוד, אשתקד (ארכיון)

מרשימת התיכונים המובילים בישראל שנחשפה לראשונה לפני כשבועיים — עולה כי שני תיכונים בלוד, תיכון עתיד למדעים ותיכון סנט ג'ורג', נמצאים במקום גבוה ברשימה המשוקללת שערך משרד החינוך, ומבתי הספר המצטיינים בישראל.

כדי לזהות את התיכונים המובילים נבדקו כמה מדדים ביחס לכ–1,000 בתי ספר — ובהם שיעור הצטיינות בבגרות ושיעור התלמידים שנבחנו ב–5 יחידות מתמטיקה. מעבר לדירוג לפי כל מדד, משרד החינוך ערך רשימה משוקללת של ההישגים בכל המדדים. הרשימה הביאה בחשבון גם את הסביבה שבה בית הספר פועל.

הנתונים כוללים את הציון שהעניק משרד החינוך לכל בית ספר בכמה מדדים, ובהם שיעור זכאות לבגרות (98.82 בתיכון עתיד למדעים ו-100% בתיכון סנט ג'ורג' על פי נתוני משרד החינוך ב-2015); שיעור התלמידים המצטיינים בבגרות; שיעור הנשירה; שיעור בחינות הבגרות שנפסלו בעקבות חשד להעתקה; שיעור הלומדים 5 יחידות מתמטיקה; ושיעור הלומדים 5 יחידות אנגלית. תיכון עתיד למדעים דורג במקום השני בישראל עם שיעור המצטיינים הגבוה ביותר.

"החינוך בראש" אמר סגן ראש העיר יוסי הרוש, הממונה על החינוך, "כבוד לעיר לוד ולמערכת החינוך".

ברכותיי לתיכון עלה למדעים ולתיכון סנט ג'ורג' על עשייה חינוכית נפלאה הראויה להוקרה והערכה", אמר ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, "הישגי שני בתי הספר ברשימת המצטיינים בישראל , מגדירים את השליחות, הייעוד והאתגר של החינוך בלוד והחדרת מוטיבציה גבוהה לתלמידיהם. יישר כח ואחולי המשך הצלחה".

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום