הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

ערב שכנים ונפגשים: גני אביב והרכבת בלוד
חדשות

ערב שכנים ונפגשים: גני אביב והרכבת בלוד

בתמונה: בערב שכנים ונפגשים של שכונת גני אביב ושכונת הרכבת

בתהליך מרשים וייחודי שיזם המרכז לגישור ודיאלוג בקהילה, נפגשו בשנה וחצי האחרונות נציגי תושבי השכונות, לצורך היכרות, מפגש ויוזמות משותפות. היוזמות שכללו בין השאר קורס מיומנויות גישור משותף לתושבי השכונות, כללו חלום נוסף: ערב משותף פתוח לתושבי השכונות.

בשבוע שעבר החלום התגשם: בערב מיוחד נפגשו תושבי גני אביב ושכונת הרכבת לערב של תרבות, מסורת והיכרות. כ-150 תושבים ישבו יחד סביב שולחנות מלאי כל טוב, לשיחה פתוחה: דיברו על הבית, המשפחה, המסורת, השכונה, התרבות והמנהגים. הערב הותיר את כל המשתתפים עם לב פועם ותקווה גדולה. כל מי שבחר להגיע למפגש יצא ממנו מעט אחרת, לאחר חוויה של מפגש יוצא דופן, שיח מעמיק, נוקב ומשמעותי.

לאחר מכן, נהנו המשתתפים מתאטרון פלייבק אשר המחיז עם התושבים אנקדוטות מחיי היומיום ומנקודות הממשק בין השכונות.

התהליך המתמשך בכלל והערב בפרט הינם יוזמה ייחודית, חדשה ופורצת דרך של המרכז לגישור ודיאלוג בקהילה, באגף לשילוב חברתי. את פורום התושבים ואת הערב הובילה - עוס"ק יסכה ברדה, ממרכז הגישור בשיתוף דודו לומרמן, מנהל רובע גני אביב, אדהם אבו לבן- רכז נוער ומורה בשכונת הרכבת, אסלאם אלטורי- אחראית פעילות בלתי פורמאלית בשכונת הרכבת.

" הערב הזה הוא שלכם. נצלו אותו כדי להביט סביבכם. צרו לעצמכם חבר אחד חדש, שכן אחד חדש. היו סקרנים, ובקשו לשמוע עוד, להכיר עוד ולחלום יחד. רק ביחד, ניצור כאן שכנות טובה, תקשורת טובה ודיאלוג אשר יאפשר לנו להתגבר על כל מכשול ולבנות עתיד" אמרה העובדת הסוציאלית הקהילתית יסכה ברדה, "תודה לכל מי ששותף לדרך! מוטי וצוות מתנ"ס גני אביב, מוטב יחדיו- אמיל ומעין, איתן לוי- מנהל עיר ללא אלימות, פאתן אלזינאתי מנהלת המרכז היהודי ערבי ברמת אשכול. תודה מיוחדת לאורלי דהן מנהלת האגף לשילוב חברתי ורון גלבוע- מנהל המחלקה לשירותי קהילה וקליטה, על ההובלה, התוויית הדרך, המקצועיות והעשייה הרבה לאורך כל התהליך".קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום