הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

מרגש ומכבד: שרים וזוכרים בלוד
חדשות

מרגש ומכבד: שרים וזוכרים בלוד

בערב שרים וזוכרים, תזמורת הנוער העירונית ומקהלת המעפילים

בת גלים שער, אמו של גיל-עד שער, אחד משלושת הנערים שנחטפו ונרצחו על ידי מחבלים

שירונים חולקו לכל הבאים אשר הצטרפו לשירת האמנים

 

 

 

 

מדי שנה וכמיטב המסורת שהונהגה בלוד, קיימה עיריית לוד במוצאי השבת האחרונה בשיתוף רשת המתנ"סים, ערב "שרים וזוכרים" לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל,  ערב מרגש ומכבד על טהרת השירה שמייצר בקרב התושבים, בעזרת השירים היפים המשולבים בסיפורי גבורה ומורשת קרב, את אותה חווייה מרגשת, את אותו געגוע, את אותם זיכרונות, עם הכישרונות המקומיים הנהדרים בלוד, המאפשרים להתחבר יחד לריקמה האנושית הייחודית כל כך של החיים בישראל, לשיר יחד ולקבל עוצמות מתושבי העיר שגדשו את היכל התרבות העירוני.

הערב התקיים במעמד ראש העיר עו"ד יאיר רביבו ורעייתו יקירה, ממלא מקומו אלי סער וסגנו יוסף חיים הרוש, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, יו"ר יד לבנים בלוד אלי חזן וחבר המועצה עמיחי לנגפלד. את הערב הנחה דובר העירייה, יהורם בן ארוש.

החוט המקשר שנבחר לערב זה, היה בסימן "שירים לאהוב שלא ישוב". רוב השירים שהושמעו, עסקו בחיבורים האישיים בין הכותבים, המשוררים והמלחינים, לבין דמויות בחייהם שלא ישובו עוד, כפי שהכין המנהל המוסיקלי של הערב, מני מטלון. תזמורת הנוער הייצוגית ליוותה את האומנים במהלך כל הערב, מילות השירים הוקרנו על מסך ענק והקהל הרב הצטרף לשירה.

ואכן הייתה זו הפקה מכבדת ומרגשת, ערב שירה בציבור מושקע ומרשים ביותר, בהשתתפות תזמורת הנוער הייצוגית, תלמידי בית הספר למחוננים ומצטיינים במוסיקה בניהולו ובניצוחו של מני מטלון, מקהלת בית הספר "המעפילים" בהדרכתה של נורית טובול, הרכב 'רימון'  של הקרן לפיתוח לוד בהדרכת עופר זינגר, הרכב יחידת הנוער – חדר 17 בניהולו המוסיקלי של ליאור נעמן, החזן נעם רקובסקי בביצוע מיוחד לשיר "ונתנה תוקף" בשיתוף פעולה ראשון עם התזמורת, ונגנית הנבל לירז ברדוגו.

בת גלים שער, אמו של גיל-עד מיכאל שער, השם יקום דמו, אחד משלושת הנערים שנחטפו ונרצחו על ידי מחבלים, הביאה את סיפורה המרגש המבטא תעצומות נפש אדירות כאשר ציינה כי נשמתם ונשמת העם היהודי תימשך לעד באתגרים הרבים שעוד נכונו למדינת ישראל.

"ערב נוסף עם המון כבוד והדר שהפך כבר למסורת בלוד. יישר כח לכל השותפים שמוכיחים שיש תרבות מקומית שיוצרת ברמה גבוהה" אמר ראש העיר עו"ד יאיר רביבו.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום