הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

ראש העיר לוד קורא לחשבון נפש בחברה הערבית
חדשות

ראש העיר לוד קורא לחשבון נפש בחברה הערבית

"הגיע הזמן שהחברה הערבית תוקיע מקרבה את האנשים הרעים", קרא ראש העיר לוד, יאיר רביבו, בפוסט שהעלה לפייסבוק. "נמאס לחיות תחת טרור הפחד והאלימות"

בתמונה: במפגש המורחב שכינס ראש העיר עם מפקד המרחב ומפקד התחנה

ראש העיר לוד, יאיר רביבו, פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו לאחר הרצח האחרון בלוד, בו קרא לחברה הערבית בעיר המעורבת לעשות חשבון נפש, בעקבות ריבוי המקרי הרצח ואלימות במגזר.

"אני מבקש מהחברה הערבית לעשות חשבון נפש!!! לא ייתכן שמנטליות קלוקלת תגרום למעשי רצח חוזרים ונשנים ותשפיע על איכות החיים בעיר לוד. כשקורה רצח מיותר, כפי שאירע הערב בעיר העתיקה, הכי קל לחפש אשמים בממסד (משטרה, עירייה, חינוך, רווחה) אבל האמת הכאובה נמצאת פנימה בחברה הערבית, והתסריט ההזוי של האירוע (שחוזר על עצמו פחות או יותר בכל רצח) מספר את "הסיפור העצוב הזה: 2 ילדים מתווכחים בבית הספר (מה שקורה בכל בית ספר, כל יום, בכל העולם), אבל מכאן העניינים יוצאים משליטה - הילדים חוזרים הביתה, מספרים לאימא, הנשים מתחילות להתווכח, בערב מגיעים הגברים ופשוט מתחילים לירות ולברוח. האגו הגברי והכבוד הערבי לא ישאיר את השני "פראייר" אז הוא דולק אחרי היורה ופשוט יורה בלי הבחנה, וכך נורה ונרצח הערב חף מפשע, תושב טייבה, שישב בחצר בית סמוך.

"זה לא הגיוני! זה לא סביר! ועל כולנו, יהודים וערבים כאחד, לזעוק את הזעקה הזו. ואם לא די בכך, אז כפי שקרה היום, כל החשודים ברצח סיהאם אזברגה שנרצחה לפני חודש, שוחררו כי לטענת בית המשפט לא היו למשטרה ראיות, ואף אחד מאלה שכן יודעים את האמת, לא מוכן לתת עדות.

 "אני משוכנע שגם זהות הרוצח הערב ידועה לרבים, אפילו לי, אבל ידי המשטרה כבולות, וכנראה שהוא ייעצר בימים הקרובים, אך ישוחרר מיד, "כי לא נמצאו ראיות. אז ככה יוצא שגם נרצחים חפים מפשע, וגם הרוצחים מסתובבים חופשי כי אין מי שיקשור אותם לפשע הנורא. וככה יוצא שמדינה דמוקרטית ונאורה פשוט ממתינה בעצבים לרצח הבא. הכל שאלה של זמן.

 "פניתי לראש הממשלה ולשרי הבט"פ והמשפטים לעצור את מחול השדים המטורף הזה, ולהחמיר את החקיקה כנגד מחזיקי נשקים לא חוקיים ולהסתפק במידע המודיעיני האמין שיש למשטרה ועל פיו לעצור את כל מחזיקי הנשקים שידועים להם. והאמינו לי, באמת ידועים להם.
 
"ואסיים במה שפתחתי - הגיע הזמן, שהחברה הערבית תצעק בבית פנימה, שנמאס לה לחיות תחת טרור הפחד והאלימות, שתוקיע מקרבה את האנשים הרעים (שרק החודש ראינו שהם לא בוחלים להטמין בגני הילדים סמים ורימונים שיכלו להתפוצץ בקלות על הילדים שלהם) ותגנה כל שימוש בנשק (וזה מתחיל גם באירועים משמחים, כביכול, כמו חתונות, בהן השימוש בזיקוקין וירי נחשבים כדבר טוב ושמח, וככה מעבירים מסר שלילי לדור הבא). שנשמע בע"ה בשורות טובות יותר".

השבוע כינס ראש העיר ישיבה מורחבת בנושא, בהשתתפות מפקד המרחב תנ"צ מוטי אדרעי, מפקד משטרת לוד סנ"צ יגאל עזרא, חברי מועצת העיר, מנהלי העירייה, מנהלי בתי ספר וגורמים בחינוך הערבי, וכן עשרות נכבדים ופעילי ציבור מהמגזר הערבי.

ראש העיר הודה על היענותם של כל המשתתפים להתכנס בנושא חשוב זה. "אי אפשר שתושבים יהודים וערבים יחיו כאן בפחד, 98 אחוז מהציבור הערבי הוא נורמטיבי, בעד שלום ודו-קיום ונגד אירועי הרצח והאלימות, פחות מ-2% הם אלימים, חשוב שנצא מפה עם בשורה, נמשיך לדבר יחד, בשיתוף המשטרה, אנו חייבים את שיתוף הפעולה שלכם, כל רצח מחזיר אותנו אחורה ופוגע קשות בתדמית העיר", אמר רביבו.

"הכוח הוא אצלכם, תסייעו לנו למנוע את הרצח הבא, תמסרו עדויות ונדאג לגבות אותכם", אמר מפקד המרחב, תת-ניצב מוטי אדרעי,"למה אישה בת 73 צריכה לשכב בבית חולים כשהיא פצועת ירי? רוצחים פה על שטויות! משטרת ישראל היא הכתובת לכל בעיה, אכפת לנו ואנו מבקשים את הסיוע שלכם, תפקידנו לדאוג לביטחונכם, יהודים וערבים".

נכבדי המגזר הערבי בהם חברי מועצת העיר מהסיעות הערביות ציינו אף הם כי הם מגנים ומוקיעים את התופעה שכן המדובר באחוז מזערי, "פחות מחצי אחוז מהציבור הערבי בלוד" כפי שהדגיש חבר המועצה עו"ד פרג' אבן פרג'. עם זאת דרשו נוכחות מוגברת יותר של המשטרה, הצבת מצלמות ביטחון, וביצוע פעילות נחושה לאיסוף הנשקים הבלתי חוקיים.

ראש העיר סיכם את המפגש: "עשינו בלוד עבודה מדהימה בשנים האחרונות בהורדת האלימות הקשה. כולנו יחד נפעל למיגור התופעה, נתחיל בחינוך, נמשיך באכיפה נחושה, בתגבור הביטחון ובהוספת מצלמות, בהשקעה מאסיבית בתשתיות, בפיתוח ובשיקום השכונות הערביות", אמר ראש העיר והודיע לאחר שיחה שקיים עם מנכ"ל המשרד לביטחון פנים תוך כדי הישיבה, כי הנחה לתגבר הצבת מצלמות ביטחון באזורי חיכוך ובשכונות ערביות. "יחד נעשה את הכל כדי למנוע את הרצח הבא", אמר.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום