הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

לוד: נזכור ולא נשכח את השואה!
חדשות

לוד: נזכור ולא נשכח את השואה!

טקסי זיכרון מרגשים בלוד לזכרם של ששת מיליוני היהודים שנרצחו ונספו בשואה  ראש העיר יאיר רביבו: "אסור לנו להשלים עם מציאות בה אפילו ניצול שואה אחד בישראל אינו מתקיים בכבוד".

 

ראש העיר יאיר רביבו נושא דברים בטקס ערב יום השואה

ניצולי שואה מלווים בנציגי תנועות הנוער, הדליקו את נרות הזיכרון בטקס המרכזי בהיכל התרבות

תלמידי "גני אביב" במסכת שהכינו במיוחד ליום השואה

מקהלת גיל וגיל בניצוחו של פליקס סולומוניק

מסדר כבוד של קציני ושוטרי תחנת לוד לכבודם של הנופלים

העיר לוד התייחדה עם זכרם של שישה מיליוני היהודים, אשר נרצחו, נטבחו ונספו בשואה. מאות מתושבי העיר, הגיעו כדי לכבד את זכרם של הקורבנות ולהשתתף בעצרות הזיכרון לשואה ולגבורה שהתקיימו בערב יום הזיכרון, בהיכל התרבות העירוני ע"ש מקסים לוי, וביום הזיכרון, ליד אנדרטת השואה, בבית העלמין הישן בלוד.

עצרת הזיכרון המרכזית שהתקיימה בערב יום הזיכרון, נערכה במעמד ניצולי שואה ובני משפחותיהם ובהשתתפות מאות תושבים ונציגי תנועות הנוער אשר גדשו עד אפס מקום את היכל התרבות העירוני.

שישה ניצולי שואה מלווים בנציגי תנועות הנוער בלוד, הדליקו את נרות הזיכרון לזכר שישה מיליוני היהודים שנספו בשואה בטקס המרכזי בערב יום השואה. למחרת בבית העלמין, ליוו את ניצולי השואה תלמידי בי"ס גני יער.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, ציין בנאומו כי בעיר לוד מתגוררים למעלה מ-4,000 ניצולי שואה, הנושאים בלבם את צלקות האימה. "לכם אני מבקש לומר, אנו מצדיעים לכם אך גם מרכינים ראשינו מולכם בענווה. מדי שנה, בהתקרב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, אנו שומעים כי רבים מניצולי השואה בישראל מתחת לקו העוני. אסור לנו להשלים עם מציאות בה אפילו ניצול שואה אחד בישראל אינו מתקיים בכבוד. ניצולי השואה בישראל הם סמל התקומה. הם שעברו את מראות השואה, הם ראויים לחיות את שארית ימיהם בנחת ובשלווה".

בסיום נאומו אמר ראש העיר כי תקומתה של מדינת ישראל אשר רשמה לזכותה הישגים מפוארים בשישים ותשע שנות עצמאותה, זהו הניצחון הגודל. "קיומה של מדינת ישראל מבטיח כי זכרם של אחיותינו ואחינו שנרצחו בשואה יונצח לעד".

בעצרת הזיכרון שהתקיימה בבית העלמין הישן ליד אנדרטת השואה, השתתפו ניצולי שואה, רבנים, תושבים, תלמידי בי"ס "גני יער" ו"ספיר" ונציגי תנועות הנוער, בכירי ועובדי העירייה. את המעמד כיבדו קציני ושוטרי תחנת לוד בפיקודו של סנ"צ יגאל עזרא, שעמדו כל מהלך הטקס במסדר כבוד לזכרם של הנספים בשואה.

בערב המיוחד שולבו קטעי שירה, נגינה וריקוד שבוצעו במקצועיות רבה ע"י תלמידי ביה"ס "גני אביב", בשילוב נגינתם המקצועית של תלמידי בית ספר יצחק נבון למחוננים ומצטיינים במוסיקה בניצוחו של מני מטלון, והופעה מיוחדת ומרגשת של מקהלת "גיל וגיל" בניצוחו של פליקס סולומוניק. תלמידי בתי הספר התיכוניים "דרכא", אולפנת צבייה ואורט לוד, הוסיפו רשמים אישיים מהמסע לפולין ולמחנות ההשמדה. החזן נועם רקובסקי בתפילות "יזכור", "קדיש", "אל מלא רחמים" ופרק תהילים.

עצרת הזיכרון זכתה לשבחים רבים על הפקה מרשימה ומכבדת, בניצוחם של אורית עופר סמנכ"לית רשת המתנ"סים מנהלת תחום תרבות עירוני בלוד, ובני פרינץ מנכ"ל הגרעין התורני שאף הנחה את הערב במקצועיות רבה.

בטקס שהתקיים ביום השואה בבית העלמין, לאחר צפירת דומייה בת שתי דקות, הדליקו שישה ניצולי שואה את ששת נרות הזיכרון. ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, הניח את זר העירייה על אנדרטת השואה. את הטקס הנחה דובר העירייה, יהורם בן ארוש.

במוסדות החינוך השונים בעיר, נערכו טקסים מרגשים שהכינו תלמידי בתי הספר. את אירועי יום הזיכרון בלוד חתם מעמד "לכל איש יש שם" שהתקיים במועדון הנוער "אדום" בגני-אביב במהלכו הוקראו השמות של קורבנות השואה, ע"י נציגי תנועות הנוער, תלמידים ונציגי משפחות שאיבדו את יקיריהן בשואה. הקראת שמות הנספים ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, נועדה להשיב לנספים את שמם, להנציחם כיחידים, כבני אנוש בעלי זהות, במטרה להמחיש את גודל הטרגדיה, לקרב את הדור הצעיר לנושא ולמנוע את השכחת השואה.

 

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום