הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

קהילה נגישה בלוד מובילה סדר יום חדש בשילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה
חדשות

קהילה נגישה בלוד מובילה סדר יום חדש בשילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה

בתמונה: עזרא אגרוקר, יו"ר קהילה נגישה בלוד

קהילה נגישה בלוד היא תוכנית שמטרתה לשלב אנשים עם מוגבלויות בקהילה ובחברה בכל תחומי החיים ולכל סוגי המוגבלויות.

פעילותה של קהילה נגישה בלוד, בשיתוף פעולה הדוק של עיריית לוד, הביאה להישגם רבים שהבולטים שבהם: לאחר שנים רבות הונגש צומת בית המשפט בלוד לכל סוגי המוגבלויות! מדובר בצומת מרכזי שבו תנועה רבה, חמישה רחובות מתנקזים אליו ומקומות רבים סמוכים אליו, כמו הקניון, כיכר קומנדו, חנויות רבות ושירותים אחרים. "על כך התודה ליאיר גולדמן מנהל אגף התפעול ולכל העוסקים במלאכה" אמר עזרא אגרוקר, יו"ר קהילה נגישה, "כמו כן, מתנ"ס גני אביב הונגש במלואו והוא המתנ"ס הראשון בעיר שמונגש במלואו, על כך התודה לויקטוריה סגנית המהנדסת של עיריית לוד".

"בקרוב הרצאה של סורין הרשקו בעיר לוד", מציין עזרא אגרוקר. "לפני שנה ציינה המדינה 40 שנה למבצע אנטבה. סורין הרשקו היה לוחם במבצע אנטבה שנפצע קשה בפריצה לטרמינל. סורין היה בן 20 כשהשתתף במבצע ומאז הוא משותק מהצוואר ומטה. סורין יספר בחלק הראשון בהרצאה על מבצע אנטבה. בביקור בביתו מצאנו אדם אופטימי שעושה רבות, חבר בעמותת לוטם לטיולי נכים בארץ ועוד. בחלק השני יספר סורין על ההתמודדות עם המגבלה במשך 40 שנה".

האירוע המסקרן מתקיים בשיתוף עיריית לוד, בעידודם הרב  של ראש העיר עו"ד יאיר רביבו ומנכ"ל העירייה אהרון אטיאס. המוציאות לפועל הן רננה וייס- מקדמת תחום מוגבלויות, אורית עופר סמנכ"לית חברת המתנ"סים, ומעיין מימון רכזת קהילה נגישה באגף לשילוב חברתי, ושותפים רבים ונוספים.

"המפגש יתקיים ב-29.3.17 ברחבת הספרייה העירונית, כאמירה משותפת של קהילה נגישה ושל העירייה שביחד אנו מכירים בחשיבות הנגשת הספרייה לאנשים עם מוגבלות", אמר עזרא אגרוקר, במטרה לקדם עוד ועוד את ההנגשה בלוד ולתת מענה לזכויותיהם הבסיסיות של אנשים עם מוגבלות לנוע במרחב הציבורי ובמבני הציבור".קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום