הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

אזהרה מפני חתימה על מסמכים מחייבים במיזמי התחדשות עירונית בלוד
חדשות

אזהרה מפני חתימה על מסמכים מחייבים במיזמי התחדשות עירונית בלוד

בתמונה: שכונות ותיקות בלוד בעלות פוטנציאל למיזמי התחדשות עירונית

עיריית לוד, משרד הבינוי והשיכון והחברה הכלכלית ללוד מקימות בימים אלה מנהלת להתחדשות עירונית. המנהלת הינה גוף ציבורי ומטרתה ללוות ולסייע לתושבי העיר וליזמים בקידום פרויקטים להתחדשות עירונית ותמ"א 38, ולשמור על האינטרסים של הדיירים והעיר.

לאחרונה התקבלו פניות, לפיהן בשבועות האחרונים מתרחשת תופעה מדאיגה של תושבים אשר חותמים על מסמכים והסכמים מחייבים עם יזמים ו"קבלני" חתימות ללא פיקוח ובקרה ובכך עלולים לפגוע בזכויותיהם.

"חשוב לנו להביא לתשומת ליבכם כי קיימים סיכונים רבים בחתימה על מסמך או הסכם מחייבים, ללא היוועצות מוקדמת עם אנשי מקצוע או גורמים עירוניים אובייקטיבים", נמסר מהמנהלת להתחדשות עירונית, "אנחנו ממליצים שלא לחתום על התחייבות מכל סוג לפני שנקטתם בפעולות הבאות: 1..פניה למנהלת להתחדשות עירונית לבדיקה האם הבניין בו דירתכם נמצאת ממוקם באיזור המיועד להתחדשות עירונית. 2. פניה למנהלת להתחדשות עירונית לבדיקה שהיזם פועל בתיאום עם המדיניות העירונית להתחדשות עירונית והציג את כל האישורים הדרושים בהתאם לכללי המנהלת. 3. התאגדות של כל בעלי הדירות בבניין ומינוי נציגים מטעמכם לניהול הקשר מול המנהלת והיזם, בכדי לוודא שהאינטרס שלכם, התושבים, נשמר. 4. מינוי עורך דין בלתי תלוי ממאגר עורכי הדין להתחדשות עירונית של המנהלת, או כל עורך דין אחר המתמחה בתחום ההתחדשות העירונית אשר ייצג את בעלי הדירות בבניין וינהל עבורכם המשא ומתן מול היזם.

המנהלת להתחדשות עירונית בלוד מציעה את שרותיה לתושבי העיר. במסגרת המנהלת, הוקם מרכז הכוונה וייעוץ אשר נועד לספק לתושבי לוד את כל המידע הדרוש לקידום פרויקט להתחדשות עירונית בבניין בו הם מתגוררים, החל מסיוע בהתאגדות הדיירים, דרך כל שלבי הפרויקט וכלה ברישום הנכס עם גמר הבנייה.

עובדי המנהלת ישמחו לענות לפניות תושבי העיר, לסייע לקידום הפרויקט וללוות את התושבים לאורך כל התהליך. טלפון ליצירת קשר: 0765391400 דוא"ל:  urban@calcalitlod.co.il. זכרו – לא חותמים לפני שמתייעצים.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום