הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

המח' הווטרינרית והשיטור העירוני בלוד במבצע אכיפה להצלת בעלי חיים
חדשות

המח' הווטרינרית והשיטור העירוני בלוד במבצע אכיפה להצלת בעלי חיים

כלב האסקי סיבירי שנגנב לפני כשנה, בכה משמחה לאחר שהוחזר לבעליו

  

בתמונה: המפגש המרגש של הכלב עם בעליו לאחר שנה

במבצעים  משולבים חסרי תקדים של גורמי האכיפה בעיריית לוד, בהם המחלקה הווטרינרית, השיטור העירוני והפיקוח העירוני, הוחרמו בחודשיים האחרונים עשרות כלבים שהוחזקו בתנאים קשים ביותר ובנוסף, ללא חיסונים וללא רישיונות.

בין השאר הוחרמו כלבים שהיו קשורים בחבלים קצרים כל כך עד שבקושי יכלו לזוז ממקומם, כלבים שהוחזקו קשורים למשאית, או מתחת לקרשים, בגשם ובקור, כלבים רזים ופצועים, ממכות או מקרבות. ברוב המקרים לא נמצאו לידם קערות עם מזון ומים. הוחרמו גם כלבים ששימשו להרבעות ולמכירת הגורים, והוחזקו בתנאים קשים ביותר.

באחד מהמקרים, המרגשים ביותר שקרו בכלבייה בשנים האחרונות, הוחרם כלב האסקי סיבירי שהיה קשור למשאית במגרש. בבדיקת השבב נמצא שהכלב גנוב! בעליו אותר והגיע לכלבייה העירונית תוך חצי שעה. המפגש בין הכלב לבעליו היה מרגש ולא נשארה עין יבשה בכלבייה. הכלב זיהה מיד את בעליו והחל לבכות משמחה. לאחר מכן כתב בעליו הודעה למח' הוטרינרית: "אני רוצה להגיד לכם תודה... עברה עלי שנה של געגוע אינסופי ובזכותכם הוא חזר אלינו. פשוט תודה עצומה!"

המחלקה הווטירינרית והשיטור העירוני  בלוד פועלים 24 שעות ביממה לאיתור כלבים העוברים התעללות והמוחזקים בתנאים קשים.

גלעד מעודה, מנהל השיטור העירוני: "מערך האכיפה מבצע סיורים סמויים, לרבות הפעלת אמצעים לתיעוד ואיתור עברייני צער בעלי חיים. במקרים אלו, הכלבים יוחרמו, ונגד הבעלים יוגשו כתבי אישום ויושתו קנסות כבדים ביותר".

ד"ר אור, מנהלת השרות הווטרינרי בלוד קוראת לתושבים להיות ערניים ולדווח על מקרה שיש חשד להתעללות בכלב. במקרים אלו, יש להתקשר למוקד עירוני  106 ולדווח על המקרה.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום