הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

זה"ב מדור לדור בבי"ס "גני יער" בלוד
חדשות

זה"ב מדור לדור בבי"ס "גני יער" בלוד

פעילות חווייתית "זה"ב מדור לדור" התקיימה בבית הספר 'גני יער', בהשתתפות סבים וסבתות, הורים ותלמידים, בעיצומה חתמו על נוסח אמנה המחייב אותם להתנהגות בטוחה בכבישים

בתמונה: בפעילות זה"ב מדור לדור בגני יער

עשרות הורים, סבתות וסבים חברו בשבוע שעבר לנכדותיהם ולנכדיהם, תלמידות ותלמידי בית הספר 'גני יער', והשתתפו בפעילות חווייתית ומשמעותית  בנושא זהירות בדרכים לרגל יום המשפחה.

במסגרת הפעילות, נחשפו תלמידי כיתות  ג' בליווי אוכלוסיית הגיל השלישי - סבים וסבתות, לתכנים חינוכיים בנושא בטיחות בדרכים כגון: חציה בטוחה, חשיבות השימוש בבוסטר, הסחת דעת והיפגעות קשישים.

תכנית  זה"ב (זהירות בדרכים), שואפת להביא את התלמידים ואת ציבור ההורים והסבים להבנה כי הביטוי "ונשמרתם לנפשותיכם" אינו בגדר סיסמא, וכי החינוך לבטיחות בדרכים הוא משימה לאומית, שמטרתה לעודד את התלמידים להיות משתמשי דרך נבונים, ללמדם עקרונות התנהגות המבוססים על אחריות אישית ולהנחיל להם ערכים של מחויבות לשמירה על חיי אדם וכבודם.

לרגל היום המיוחד נערך משחק חווייתי בנושא זה"ב, הילדים ומלוויהם הכינו איגרת ואמנת זה"ב ויצרו מתלה בצורת 'חמסה' לרכבים של סבא וסבתא. התלמידים וסביהם חתמו על נוסח אמנה המחייב אותם להתנהגות בטוחה בכבישים. "אני מאמין שביכולתי לקחת אחריות בכל הקשור לכללי זהירות ובטיחות בדרכים", נכתב באמנה, "בחתימתי, אני מתחייב לשמור על החיים בדרכים ומאמץ את כללי הזהירות לבטיחות בדרכים, ללמוד, לשנן ולזכור שבהבנה, רצון ואמונה נוכל למנוע תאונה, ולקיים את הכתוב 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'. ביחד אנו מתחייבים לשמור על החיים".

בסיום הפעילות התכבדו המשתתפים בארוחת בוקר חגיגית. וערכו סיור משותף בבית הספר מלווה בהסבר מצד הילדים.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום