הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

"תסמכו עליי, נעשה את הכי טוב עבורכם בלוד"
חדשות

"תסמכו עליי, נעשה את הכי טוב עבורכם בלוד"

כך ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו, בכנס שיתוף תושבים בתכנית "ניר צבי": "השקענו מחשבה רבה בתכנון הפרויקט כרובע מגורים איכותי אשר יעלה את קרנה של לוד בכלל ושל גני אביב בפרט, בלב אזור הביקוש בישראל".

ראש העיר יאיר רביבו, תסמכו עליי

מאות מתושבי גני אביב בכנס שיתוף תושבים במתנ"ס גני אביב

תוכנית "ניר צבי" המתוכננת במערב העיר, עוררה כצפוי עניין רב בקרב תושבי גני אביב, בהיותה אחת התוכניות הגדולות המקודמות על ידי עיריית לוד בהמשך לשכונת גני אביב.

עם אישורה של הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל), להפקיד את התכנית להתנגדויות, הנחה ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, לקיים דיון נרחב עם התושבים להצגת עיקרי התכנית, בהשתתפות חברי הנהלת העירייה וחברי מועצת העיר, גורמי ההנדסה בעירייה, הנהלת כלכלית לוד ומתכנני התכנית, זאת במסגרת שקיפות העשייה ושיתופם בתהליך.

ואכן, מאות מתושבי השכונה, גדשו את אולם מתנ"ס גני אביב, כדי לשמוע, להתעדכן ולשאול. ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, הציג את עיקרי התכנית יחד עם צוות המתכננים והאדריכלים, במסגרתה יוקמו כ-11,300 יחידות דיור חדשות למכירה בשוק החופשי ולמשפרי דיור מלוד ומשכונת גני אביב, מתוכן כ-30% מיועדות להשכרה ארוכת טווח לסטודנטים וזוגות צעירים.

התוכנית משתרעת על פני שטח של כ-1,600 דונם משני עבריו של כביש 200 המתוכנן, וכוללת תמהיל מגורים מגוון וכן  מבני ציבור לאוכלוסיית האזור, פארק עירוני ענק לצד מבנים העונים על צרכים משלימים של העיר, כיכרות עירוניות ובהן שטחי מסחר תעסוקה ומגורים, שטחים פתוחים והרחבת תחנת הרכבת הקיימת. מיקום הרובע בשילוב כביש 200 ובצמוד לתחנת רכבת גני אביב (המשודרגת כחלק מתוכנית זו(.

בפרויקט אף מתוכננים רחובות ומוקדים שיצרו עירוב שימושים (מגורים, מבני ציבור, מסחר ותעסוקה) ויתנו מענה לפעילות האורבנית של הולכי רגל במרחב הציבורי, וכן חיבור למוקדי תחבורה. 

השכונה החדשה תתחבר כאמור עם שכונת גני אביב אשר גם היא נמצאת בתנופת פיתוח שלב ב' בפרויקטים של בנה ביתך, 72 יח"ד, ובניה רוויה כ-320 יח"ד.

"העיר לוד נמצאת בפני תפנית אדירה – חתימה על הסכם פיתוח אסטרטגי עם ממשלת ישראל, אשר יבטיח את עתידה של העיר כיעד מגורים מועדף במרכז המדינה" אמר ראש העיר, תוכנית "ניר צבי" בצמוד לשכונת "גני אביב" מהווה את הנדבך הראשון להסכם. המדובר בבשורה לצעירים ולתושבי העיר שמבקשים להישאר בעיר ולשפר דיור. זהו האתגר שלנו להשאיר את הצעירים בלוד, את הילדים שלנו, שלכם. השקענו מחשבה רבה בתכנון הפרויקט כרובע מגורים איכותי אשר יעלה את קרנה של לוד בכלל ושל גני אביב בפרט, בלב אזור הביקוש בישראל. תסמכו עליי, כראש העיר, כמנהיג שלכם, נעשה את הכי טוב עבורכם, יחד איתכם. המטרה שלנו היא למשוך אוכלוסייה חדשה ממרכז הארץ שתבוא ללוד, תראה את העיר כמקום אטרקטיבי למגורים, עיר בצמיחה מחודשת, עם חינוך איכותי, שפע מקורות תעסוקה, תנופת פיתוח ודיור בר השגה".

המפגש ארך כשעתיים וחצי. ראש העיר, צוות המתכננים והמהנדסים, מנכ"ל דירה להשכרה ומנכ"ל כלכלית לוד, השיבו באופן מפורט ככל האפשר, לשאלות הרבות שהופנו ע"י התושבים.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום