הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

משקיעים בקהילה – מגבירים את הבטיחות בסביבת המסילה בעיר לוד
חדשות

משקיעים בקהילה – מגבירים את הבטיחות בסביבת המסילה בעיר לוד

רכבת ישראל מבצעת פעילות שוטפת ועקבית עם תושבי לוד, בעיקר במוקדי אוכלוסייה הסמוכה  למפגשי דרך-מסילה. מטרת הפעילות הינה העלאת המודעות של התושבים להתנהגות נכונה והגברת הבטיחות בקרבת מסילת הרכבת.

בתמונה: פעילות רכבת ישראל להעלאת המודעות להתנהגות נכונה והגברת הבטיחות

מאז תקופת המנדט הבריטי, מהווה לוד צומת משמעותי ברשת מסילות הרכבת בישראל. העיר צמחה וגדלה כשהיא מוקפת במסילות רכבת, כשבמרכזה יושבים מוסכי רכבת ישראל ותחנת הנוסעים הוותיקה.

בשל המורכבות של חיי הקהילה, בסמוך למסילות הרכבת, מבצעת רכבת ישראל פעילויות הסברה קהילתיות, על בטיחות בסביבת המסילה. בימים אלו יוצאת רכבת ישראל עם 2 פעילויות חדשות, הכוללות מפגשים חווייתיים עם תלמידי שני בתי ספר הנמצאים בשכונת הרכבת בעיר לוד (נווה שלום בשכונת הרכבת, ואלזהרא ליד הפרדה מפלסית 127).

בין המטרות של הפרויקט הייחודי: העלאת מודעות לבטיחות בקרב תלמידים, צמצום הסיכון לתאונות במפגשי דרך-מסילה והכרת חברת רכבת ישראל.

הפעילות האחת מתמקדת סיורים לימודיים וחווייתיים הכוללים טיול כיתתי ברכבת והסברים כל עללי הבטיחות בתחנה ובמהלך הנסיעה ברכבת. הפעילות השנייה כוללת 12 הצגות: "בטיחות בקרבת מסילה ומפגשים". מדובר בפעילות חווייתית להטמעת כללי בטיחות בקרבת מסילה ומפגשים בצורת הצגה אינטראקטיבית עם תלמידים והוריהם.

הנהלת רכבת ישראל :"העיר לוד, הייתה מאז ומתמיד נקודת מפגש חשובה של מסילות רכבת וקווים מרכזיים, והצורך בהדרכת צעירי העיר על התנהלות נכונה בסביבת המסילה, הוא חיוני והכרחי. אנו רואים חשיבות רבה בקשר ישיר עם הקהילה ולפיכך, בחרה רכבת ישראל בלוד כעיר הראשונה בה אנו יוצאים בתוכנית ייעודית זו.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום