הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

חגיגת ענק לעדה התוניסאית בלוד לציון סעודת יתרו
חדשות

חגיגת ענק לעדה התוניסאית בלוד לציון סעודת יתרו

חגיגה ססגונית לעדה התוניסאית, עם ראש העיר והאמנים על הבמה

 שבחים לחבר מועצת העיר אריה לוי שהפיק וארגן את הערב המיוחד

 ערב חגיגי וססגוני במסגרת הפסיפס המרהיב של העדות והתרבויות בעיר. העדה התוניסאית בלוד חגגה ביום חמישי השבוע את סעודת יתרו, אחד המנהגים הפופולריים במורשת היהודית התוניסאית הנחגג מידי שנה. האירוע הנחשב למעשה אירוע הצדעה לקהילה התוניסאית בלוד ביום חגה, התקיים בהיכל התרבות העירוני, במעמד ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, ממלא מקומו אלי סער וסגנו יוסף חיים הרוש, חברי מועצת העיר אריה לוי, גיל חדד ועמוס חג'ג' - בני העדה התוניסאיתובהשתתפות כ-5000 מחברי הקהילה אשר  גדשו עד אפס מקום את היכל התרבות באווירה ססגונית מלאת שמחה. את החוגגים הפתיעה השרה גילה גמליאל שהגיעה במיוחד כדי לברך את המעמד.

הערב נפתח במבחר מטעמי המטבח התוניסאי העשיר, והמשיך במופע מלהיב של זמרי תוניס בשירה תוניסאית מקורית, בהם כוכב הטלויזיה התוניסאית פתחי אל עופרית, יוסי ברדא, נאג'י תאופיק, וולאד שנישן, והזמר הלודאי ניר בנילוש, בליווי תזמורת אותנטית מורחבת. את הערב הנחה ר' שמואל טרבלסי.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו הביא את ברכת העיר לוד לחוגגים בני העדה התוניסאית, וציין כי האירוע מהווה חלק מחגיגות פולקלור מסורתיות המתקיימות בלוד בהתאם למיתוגה של העיר כפסיפס של תרבויות מרהיב. "העדה התוניסאית המופלאה שלנו ידועה בנועם הליכותיה ובאהבת התורה. היה נהדר! ובעיקר מרגש לראות את דור הזהב מתרפק ונהנה משירי העבר. יישר כח לחברי אריה לוי שהפיק וארגן את הערב המיוחד", אמר יאיר רביבו.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום