הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

השר ארדן: נתקצב הרחבת פרויקט מצלמות הביטחון בלוד בשיתוף העירייה
חדשות

השר לביטחון הפנים בביקורו בלוד:

נתקצב הרחבת פרויקט מצלמות הביטחון בלוד בשיתוף העירייה

השר הנחה לקדם את העבודות להקמת תחנת המשטרה הגדולה בלוד בשאיפה שכבר ב-2018/9 ייחנך המקום והדגיש כי ימשיך להגיע ללוד כל 3 חודשים לצורך מעקב * ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: אני מודה לשר על הליווי הצמוד והעדיפות שהוא מעניק ללוד וכן למשטרה על תגבור העיר ביחידות מיוחדות וההישגים באכיפת החוק והסדר בעיר.

ישיבת עבודה בלשכת ראש העיר יאיר רביבו עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן

ראש העיר מציג על מפת העיר את השטח שעליו תוקם תחנת המשטרה הגדולה

גלעד ארדן, השר לביטחון הפנים, הגיע השבוע לביקור עבודה בלוד יחד עם בכירי משרדו וכן סגל הפיקוד הבכיר במשטרה בהם מפקד המחוז ניצב מוטי כהן, מפקד מרחב שפלה תנ"צ מוטי אדרעי, ומפקד תחנת לוד סנ"צ יגאל עזרא.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, שיבח את שיתוף הפעולה עם המשטרה והודה לשר על הליווי הצמוד והעדיפות שהוא מעניק ללוד, וכן למשטרה על תגבור העיר ביחידות מיוחדות ועל ההישגים המיוחדים של משטרת לוד בפיקודו של סנ"צ יגאל עזרא, באכיפת החוק והסדר בעיר. ראש העיר הציג בפני השר את בקשות העירייה בהן קידום הקמת תחנת המשטרה הגדולה בכניסה הצפונית, המשולבת עם יחידות מטה ארציות אשר עברה את שלבי התכנון, סיוע המשרד לביטחון פנים בתקצוב 5 מיליון ₪ להרחבת פרויקט מצלמות הביטחון בעיר שמספרן עומד כיום על כ-140 מצלמות כשהיעד הוא 400, וכן בעניינים שוטפים כגון הכשרות ייעודיות לשיטור העירוני בלוד במסגרת ביה"ס לשוטרים ולא באמצעות חברות פרטיות, הגדלת התקציב לעבודה עם בני נוער בסיכון, וקידום הקמת שכונת מגורים לשוטרים במסגרת פרויקט צמודי הקרקע בגני-אביב, ליד תחנת הרכבת.

בביקור השתתפו גם מ"מ ראש העיר אלי סער, סגן ראש העיר יוסי הרוש, וחברי המועצה גיל חדד ורפי קטשווילי, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, דני שחר מנהל תכנית "עיר ללא אלימות" במשרד לביטחון פנים, וגורמי הביטחון של העירייה והשיטור העירוני בראשות אלי דיין.

לאחר סבב התייחסויות של הגורמים המקצועיים מהמשרד לביטחון פנים וגורמי המשטרה, הדגיש השר כי המשטרה והמשרד לביטחון פנים מעניקים עדיפות לעיר לוד בשל מורכבותה. "היותה של לוד עיר מעורבת עם אוכלוסייה בחתך סוציו-אקונומי נמוך, מחייב טיפול נקודתי לחיזוק הביטחון האישי של תושבי לוד" אמר השר, "הבסיס לכל זה ביטחון האישי, אי אפשר לפתח חינוך טוב אם יש אלימות בבית ספר, כך גם בכל תחום אחר, הביטחון הוא הבסיס, לכן אני מלווה את העיר לוד באופן אישי, מציק ללא הרף לפיקוד הבכיר, כל אימת שאני נדרש לכך".

השר ציין כי שמח לראות בלוד את שיתוף הפעולה הטוב של העירייה והמשטרה. "אני מרגיש שאני מתפרץ לדלת פתוחה, יש כאן הנהגה ראויה ויש למי לפנות ואני מצטרף לשבחים למפקד התחנה סנ"צ יגאל עזרא, נעשית כאן פעילות רבה ואנו נעשה יותר כדי להראות שיש כאן פעילות בלתי פוסקת תוך מאבק בכל האמצעים כדי להפחית כל ביטוי של אלימות או הפרות חוק וסדר, נייצר יותר נוכחות והתראה, לרבות סיור רגלי של שוטרי מקוף, שהוא בבחינת חובה בלוד, נקדם מאמץ באותן שכונות שבהן תחושת הביטחון נפגעה, כמו ברמת אשכול".

בסיום דבריו הדגיש כי ימשיך להגיע ללוד כל 3 חודשים לצורך מעקב. "אני מנחה לקדם את העבודות להקמת תחנת המשטרה הגדולה בלוד כך שכבר ב-2018/9 נחנוך את המקום. כן נתקצב את הרחבת פרויקט המצלמות בלוד שכבר הוכיח את עצמו, נביא כהחלטה לוועדת שרים למאבק באלימות, על בסיס קריטריונים ייחודיים ללוד בשל מורכבותה".

באשר לשכונת המשטרתית אמר השר ארדן כי הוא רואה חשיבות גדולה בהקמת שכונת מגורים לשוטרים בלוד, כפרויקט בעל חשיבות לאומית שיחזק את העיר, וכי יתמוך בכל פנייה בנושא מול ראש תחום הדיור במשרד האוצר, אביגדור יצחקי, ומון מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל וגורמי תכנון המגורים במשטרה.

את הביקור סיים השר בסיור בשטח המיועד להקמת תחנת המשטרה הגדולה, בכניסה הצפונית לעיר בצומת הרחובות אבא הלל סילבר ומבצע יהונתן.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום