הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

טקס מרשים לקריאת בית ספר אלמנאר בלוד ע"ש ראפת דיבסי
חדשות

טקס מרשים לקריאת בית ספר אלמנאר בלוד ע"ש ראפת דיבסי

בתמונה: בטקס הסרת הלוט מעל שלט בית הספר

טקס מרשים ורב משתתפים התקיים בשבוע שעבר, לקריאת בית הספר היסודי אלמנאר בלוד על שם ראפת דיבסי.

הטקס התקיים במעמד ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, ממלא מקומו אלי סער, סגנו יוסי הרוש הממונה על החינוך, חברי מועצת העיר עו"ד פרג' אבן פרג', עו"ד עבד אזברגה, מוחמד אבו שריקי, אקראם סקאללה, רפי קטשווילי ועו"ד אביב וסרמן, בני משפחת דיבסי, יו"ר ועד הנאמנים המוסלמי, עבדאללה אבו קישק, המפקח הכולל בחברה הערבית סבע סרסור, ואורחים רבים שהגיעו מהצפון בהם ידיד אישי וידיד המשפחה פרופ' פארוק מואסי, ראש החוג לערבית במכללת אל קאסמי.

כן השתתפו בטקס חברי מועדון רוטרי לוד ובראשם נגיד רוטרי ישראל לשעבר אמיל אל אסמר, יו"ר ועד ההורים של ביה"ס חסן חיג'אזי, ראש העיר לשעבר בני רגב, מנהלי בתי ספר ואנשי חינוך בהם מנהלת ביה"ס בעבר מג'דולין בדס, תלמידי ביה"ס והצוות החינוכי בניהולה של אביר אזברגה.

"אנו שמחים היום לקיים טקס זה של קריאת בית הספר אלמנאר, על שם ראפת דיבסי, יקיר העיר לוד, אללה ירחמו" אמר ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, "זהו כבוד גדול לעיר לוד, לקרוא את בית הספר אלמנאר- על שמו של המורה, המחנך ומנהל בית הספר במשך 27 שנים (בשנים 1951 – 1978) רפאת דיבסי, אללה ירחמו, איש יחיד בדורו, אב של אחת המשפחות הגדולות והמכובדות בעיר לוד, אשר הלך לעולמו בשנת 2013 והותיר אחריו מורשת של ערכים חשובים, כמי שפעל לקירוב לבבות ולהשכנת שלום, לחיזוק האחווה והידידות בין תושבי לוד הערבים והיהודים".

ראפת דיבסי, יקיר העיר לוד, קשר את גורלו בלוד, נולד בשנת 1928 ונחשב במשך השנים לאחד הסמלים המובהקים של הדו-קיום בלוד, סיפר יאיר רביבו. "זכיתי להכיר אותו ולעמוד על חוכמתו הרבה ותכונותיו המיוחדות, כאשר ביקרתי אותו בבית החולים החלטתי כבר אז לקרוא לבית הספר אלמנאר על שמו. הוא היה איש של שלום ורוח, איש חינוך ואשכולות שהנהיג דורות של תלמידים לחינוך ולערכים של שלום, סובלנות, שוויון ואהבת האדם. כיבד בני אדם וזכה לכבוד מכולם, בלט בצניעותו ובנועם הליכותיו, זכה להערצה ולהערכה מתלמידיו ומצוות המורים שעבדו תחת ניהולו".

ראש העיר ציין כי כשם שעיריית לוד חנכה את רחוב מוחמד רג'ב חסונה, ואת כיכר השלום לזכרו של השייח ג'דוע אבו עיד אזברגה, כך תמשיך להנציח ולכבד אנשים שפעלו למען העיר והקהילה, הן מהאוכלוסייה הערבית והן מהאוכלוסייה היהודית.

"מי ייתן ומורשתו ופועלו המבורך של ראפת דיבסי, יושאר לדורות ויונצח כאן בבית הספר, אשר ימשיך לחנך את תלמידיו לערכים של שלום ואחווה, צמצום פערים ולכידות חברתית בקרב תושבי העיר".

את דבר המשפחה הביא בנו אסעד דיבסי, ונכדו הקרוי על שמו, ראפת דיבסי. בתום דברי ראש העיר יאיר רביבו והבן אסעד, החליפו השניים תשורות, ראש העיר העניק תעודת הוקרה למשפחת דיבסי מזכרת מהטקס, ומשפחת דיבסי העניקה לראש העיר שעון שולחני עם הקדשה אישית.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום