הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

מסי כוכב ברצלונה בלוד? ייתכן שבקרוב!
חדשות

מסי כוכב ברצלונה בלוד? ייתכן שבקרוב!

נציגי הקרן של מועדון הפאר ברצלונה התארחו השבוע בלוד. ג’ורדי קרדונר: "אנחנו רוצים לקשר בין אנשים, ספורט וכדורגל בפרט. אנחנו רואים בנושאים אלו ערך עליון" * ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: " היום התחלנו את שיתוף הפעולה בין מועדון הפאר והעיר לוד. הוי ברצלונה, ברצלונה..."

 

נציגי הקרן של מועדון הפאר ברצלונה במתנ"ס בלוד (צילום מינו ווחידי)

 

ראש העיר יאיר רביבו על רקע תמונתו של מסי, בעת ביקורו בברצלונה לפני כחודש

נציגים בכירים מהקרן הפילנטרופית של קבוצת הפאר ברצלונה, ערכו ביום שני השבוע, סיור במתנ"ס הערבי-יהודי ברמת אשכול בלוד. נציגי הקרן צפו בביקור במגוון פעילויות הספורט המקדמות דו-קיום בין מגזרים ואוכלוסיות בחברה הישראלית, ובחנו את האפשרות לשיתוף פעולה ומתן חסות של המועדון, לפעילות במתנ"סים.

בין המשתתפים ניתן היה לראות את סגן נשיא המועדון ונשיא הקרן, ג'ורדי קרדונר, מנכ"ל הקרן ומי שהיה בעבר מנכ"ל המועדון, נאצ'ו מסטרה, מנהלת הקרן, מריה וואלאס, ונציגים נוספים. מי שהדריכו וקיבלו את פניהם של מנהלי הקרן של הענקית מספרד היו: אביעד פרידמן, יו"ר החברה למתנ"סים הארצית, רז פרויליך, מנכ"ל החברה למתנ"סים הארצית, ומנהלי מרכזים קהילתיים בערים מעורבות.

סגן נשיא ברצלונהג’ורדי קרדונרנשא דברים במהלך האירוע: “אנחנו מודים  לכם על האירוח. היום אנחנו לא כאן כדי לדבר על כדורגל או על על תחרות, אנחנו כאן כדי לדבר על אנושות ועל החיבור בין הקהילות. אנחנו רוצים לקשר בין אנשים, ספורט וכדורגל בפרט זה אחד הדברים השולטים בעולם, וגורם לאיחוד בין אנשים.  זה לא משנה מאיפה אדם מגיע, אני ראיתי פה את הפתיחות של המחשבה והשילוב ביניכם. ברצלונה זאת לא רק קבוצת כדורגל, אנחנו כבר שנים מתעסקים ורואים בנושאים אלו כערך עליון”. קרדונר נשאל גם איך לא, על האפשרות שכוכב הקבוצה, ליונל מסי, יבקר פעם נוספת בארץ הקודש, והשיב: “אני לא פוסל אפשרות כזו".

יו״ר החברה למתנ״סים הארצית, אביעד פרידמן' סיפר על תחילתו של הפרויקט ועל השאיפות: ״דברים טובים מתחילים בחלום. אנחנו מפעילים 1755 מתנ״סים ברחבי המדינה, כשבחלק גדול מהמתנ״סים אנחנו שמים דגש על הפעילות של ערבים ויהודים”. עוד הוסיף פרידמן: ״קרן ברצלונה שמעה על הפעילות הזאת והחליטה להגיע לישראל כדי לעשות שיתוף פעולה, שמחנו שהמותג הכי גדול בעולם, ברצלונה, יתוודע למותג הישראלי הכי גדול. אנחנו מקווים שהביקור הזה הוא רק פתח לשיתוף פעולה עתידי בין ברצלונה לבין המתנ״סים שלנו. בחלום שלי אני רואה הרבה ילדים עם חולצות של ברצלונה, משחקים ביחד יהודים וערבים״.

פאתן אל זינאתי, מנהלת המתנ״ס בלוד שזכה לארח את הביקור המרגש, אמרה: “כששמעתי על נציגי ברצלונה, שאלתי ישר האם מסי מגיע ומאוד התרגשתי. זה מרגש שאנשים כאלו גדולים רוצים לשמוע את הסיפור שלנו, לראות את המדינה הזאת ולהכיר במורכבות שיש בה אך להבין גם שיש בתוך כל זה תקווה״.

לאחר דברי הפתיחה והענקת המתנות מצידה של קבוצת הכדורגל לחברה למתנ״סים, בחנו נציגי המועדון את הפעילויות השונות, זכו לשמוע את סיפור המסע של הקהילה האתיופית לארץ ישראל, נפגשו עם קבוצת הנוער בכדורגל המעורבת של מרכז קהילתי, בקעה וא-טורי בירושלים, ולסיום ערכו סיור קצר ב”משולש השלום” הכולל בתוכו את המסגד, הכנסייה ובית הכנסת שנמצאים בעיר העתיק בלוד.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום