הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

תרבות יהודית-ישראלית בביה"ס "המעפילים" בלוד
חדשות

תרבות יהודית-ישראלית בביה"ס "המעפילים" בלוד

מנהלת בית הספר מלי פרץ (שניה משמאל) עם המפמ"ר ורכזות המקצוע

המפקח יובל סרי מתרשם מפעילות תכנית תרבות יהודית-ישראלית בביה"ס

בשבוע שעבר ביקר בבי"ס "המעפילים" בלוד, מפמ"ר יובל סרי, מפקח מרכז מקצוע מטעם משרד החינוך בנושא תרבות יהודית-ישראלית, כאחד מבתי ספר המובילים במקצוע חדש זה במחוז מרכז.

מדובר בתכנית לימודים חדשה של משרד החינוך המעודדת למידה מתוך חוויה אישית והתנסויות עצמאיות.  התכנית נועדה לחשוף את התלמידים לעולם היהדות רב-הפנים, תוך התאמתו לרלוונטיות של חייהם בתוך ההקשר הישראלי הרחב.  התכנית תעניק ידע נרחב ומעמיק,  חוויות עשירות וכלים מגוונים וחדשניים לפיתוח אישיותם וזהותם של התלמידים כיהודים, כישראלים וכבני-אדם. כמו כן, היא תעמיק את יכולתם לקיים דיאלוג קשוב ומכבד בין הזהויות השונות והמגוונות אשר קיימות בחברה הישראלית.

בביקור השתתפו ליתי בדש, מהל מחלקת חינוך יסודי בעיריית לוד, ציפי שבי- רפרנטית המקצוע במחוז מרכז, אתי ליבוביץ- מדריכת בית הספר והצוות החינוכי.

מטרת הביקור-הטמעת המקצוע החדש בבית הספר. את פני האורחים קיבלה מלי זריהן, מנהלת בית הספר, והסגניות מיכל מימון וסימה ברוכים. בפתיחת הביקור פצחה מקהלת בית הספר "צלילי מעפילים", בניצוחה של המורה למוסיקה-נורית  טובול . נערך סיור ע"י תלמידות בית הספר שליוו את האורחים, הציגו את סביבות הלמידה במרחבי בביה"ס בהקשר לייחודיותו ובהלימה לנושאי הלמידה במקצוע החדש.

האורחים התרשמו משיעור בכיתה ג' של המורה אמלי לוי, בנושא "בין אדם לחברו" שהינו אחד הנושאים ב"מעגלי חיים וחברה". התלמידים עסקו בסוגיה  "מהו חבר", מהי חברות" בלמידה בחברותא על פי מקורות יהודים שונים, דנו בפתגמים ובחנו את הרלוונטיות שלהם לחייהם.

בסוף הביקור הציגה מנהלת בית הספר את יעדי בית הספר, ייחודיותו, את תכנית הלימודים בתרבות יהודית-ישראלית מכיתה א' עד ח' וכן את כל המיזמים שנערכים לחיזוק הזהות והשייכות של תלמידי בית הספר על מורכבותו: תלמידים יהודים, נוצרים ומוסלמים. כן נערכה שיחה עם הצוות החינוכי על תהליך הטמעת המקצוע החדש, הצלחות. קשיים ואתגרים.

"אנו רוצים להודות למלי זריהן, מנהלת בית הספר והצוות החינוכי, על הכנסת אורחים חמה, על שקיפות ומקצועיות ויצירתיות המלווה את עשייתן החינוכית יום יום" מסרו האורחים. "הביקור היה מרתק, מעניין, מלמד, חוויה משמעותית עבור כולנו ".

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום