הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

דרי רחוב משוקמים מלוד טועמים חיים טובים!
חדשות

דרי רחוב משוקמים מלוד טועמים חיים טובים!

בתמונה: דרי רחוב מלוד בסיור קולינארי שוק מחנה יהודה

בשבוע שעבר התקיימה פעילות מיוחדת במינה: כ-10 דרי רחוב מלוד שעברו תהליך שיקום, יצאו יחד ליום גיבוש ראשון ומיוחד במינו: הקבוצה יצאה ליום כיף בירושלים, במסגרתו טיילה בשוק בסיור קולינארי, שמעו על עדות ירושלים, טעמו מאכלים שונים בשוק מחנה יהודה, וקינחו בטעימות גלידה. לאחר ארוחת צהריים דשנה, המשיכו למוזיאון ארצות המקרא, שם קיבלו סקירה על "אברהם ואיברהים" – על השונה והדומה בסיפור האיסלאמי והיהודי על אברהם אבינו.

"מרגש מאד שעושים לנו משהו שכבר שנים אנחנו חולמים לעשות – הרבה זמן לא אכלתי במסעדה ולא ביליתי. היה נחמד וכיף" שיתף אחד המשתתפים.

"פעמים רבות אנו עוברים לידם מבלי לשים לב, לעיתים ללא יכולת לסייע – דרי הרחוב, אנשים שחייהם הביאו אותם למצבים קשים של חיים ברחוב, מתמודדים עם קשיים גדולים שרוב האוכלוסייה אינה מכירה", מסר ניתאי לוי שלם, סגן מנהלת האגף לשילוב חברתי, ומרכז היחידה לטיפול בהתמכרויות. "הטיול היווה הזדמנות נפלאה להקל על התמודדויות שלהם, ולספק להם רגע נחת ושמחה שללא ספק יסייעו בשיקומם".

את הקבוצה ליוו עו"ס יניב ון סטרטן מהיחידה לטיפול בדרי רחוב שבאגף לשילוב חברתי בניהולה של אורלי דהן, המדריך החברתי, מאזן חמאדה, ומדריך מ"בית אביב", מוסד המשכן ומסייע בטיפול באנשים אלו בשיתוף פעולה עם האגף.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום